"האיחולים" לרב: "שילדיך יתחתנו עם ערבים"

מחאה בכתב: אלמונים ריססו כתובות נאצה על ביתו של הרב ראובן הילר, שהינו אחד המתנגדים להשכרת ומכירת דירות לערבים. המתנגדים דאגו גם להעביר מכתב לידי הרב שבו כינו אותו "גזען" ו"נאצי". הרב הילר בתגובה: "לא מפחד"

"לא מפחד,, הרב ראובן הילר (חדשות 2)

המחאה נגד המתנגדים להשכרת דירות לערבים עולה מדרגה: רב השכונות בהוד השרון, הרב ראובן הילר, קיבל מכתב נאצה בעקבות תמיכתו בעצומה הקוראת שלא להשכיר דירות לערבים. בנוסף למכתב, רוססו כתובות נאצה על ביתו של הרב בהן נרשם: "הרב ראובן הילר גזען".

לדברי הרב, המכתב גינה את תמיכתו של הרב וכינו אותו "נאצי" תוך איחולים, אולי מעט אירוניים, "שילדיך יתחתנו עם ערבים". לדבריו, יום אחרי שקיבל את המכתב, רוססה על קיר ביתו כתובת גרפיטי בה נכתב "הרב ראובן הילר גזען". הרב הבהיר כי איננו נבהל. "אבא שלי היה קצין משטרה, גדלתי בבית בו לא מפחדים", אמר אמר בתגובה לאתר "חדרי חרדים".

הרב מיהר להגיש תלונה במשטרת כפר סבא שפתחה בחקירת האירוע. על פי החשד מדובר במתנגדים ל"מכתב הרבנים", במסגרתו חתמו עשרות רבנים ערים ויישובים על גילוי דעת, שבו נכתב כי חל איסור הלכתי חמור למכור או להשכיר דירות וקרקעות בישראל למי שאינו יהודי.

על המסמך חתמו יותר מ-50 רבנים דתיים-לאומיים וחרדים המכהנים ביישובים ממטולה ועד אילת. המכתב עורר מחאה חריפה מצד פעילי זכויות אדם, המגזר הערבי וגורמים בחוגי השמאל והמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק