זעם במשרד לביטחון הפנים: "השר ידע על פיטוריה של ד"ר אינס"

יממה לאחר התפנית הדרמטית בפרשת פיטוריה של ד"ר אורלי אינס, שהתלוננה נגד חגי פלג וניצב אורי בר-לב, השר לביטחון פנים ידון הבוקר עם אנשי משרדו בהפסקת ההתקשרות עמה בניסיון להגיע לפשרה. בגלי צה"ל דווח כי גורמים במשרד טענו שהפיטורים נעשו בידיעתו של אהרונוביץ'

פרשת פיטוריה של ד"ר אורלי אינס ממשיכה להעסיק את המשרד לביטחון פנים: השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' יכנס הבוקר את סמנכ"ל משרדו, את היועץ המשפטי ואת דובריו, כדי לדון בהתנהלות המשרד מול אינס, שפוטרה אתמול מתפקידה כיועצת לפרויקט "עיר ללא אלימות".

השר אהרונוביץ' ביקש מהמשתתפים להביא לפגישה את כל המסמכים שנשלחו לד"ר אינס, ובמשרדו מעריכים שבתום הדיון הוא יבקש למצוא פשרה שתשאיר אותה בתפקידה.

אמש הודיע השר כי פיטוריה של אינס מוקפאים, וכי הם התבצעו שלא על דעתו, אלם גורמים במשרד הביעו זעם על ההחלטה. בגלי צה"ל דווח כי גורמים במשרד זועמים על החלטתו של אהרונוביץ' להקפיא את פיטוריה של אינס, בטענה שהוא זה שהנחה לסיים את ההתקשרות המקצועית עמה.

ד"ר אינס: מתנכלים לי

ד"ר אורלי אינס טוענת שהמשרד לביטחון הפנים ביטל התקשרות מתוכננת עמה, לאחר שהתלוננה על הטרדות מצד מנכ"ל המשרד, חגי פלג, ועל הטרדה מצידו של ניצב אורי בר-לב.

לטענתה, קיבלה אתמול הודעה במפתיע על אי הארכת החוזה שלה בעבודה על על פרוייקט "עיר ללא אלימות". פרשת העסקתה החלה לפני כחודשיים, ב-7 בנובמבר, בדיוק ביום בו נחשפה פרשת בר-לב. אז היא התבקשה להאריך את החוזה בשנה. אך ד"ר אינס דרשה לשפר מספר תנאים בהעסקתה. בתחילת השבוע הודיעו לד"ר אינס מהמשרד, כי החוזה יוארך רק בחודשיים. היא ביקשה להתייעץ עם פרקליטה - אך במשרד לא המתינו לתשובתה ואתמול הגיעה ההודעה.

"אני מפותעת והמומה", אמרה ד"ר אינס בשיחה אתמול עם חדשות 2. "המחיר ששילמתי עד כה היה החמור ביותר. אני חושבת שכל אחד מהאנשים שיושבים בבית , יפעיל את שיקול דעתו בעניין הזה - האם הפיטורים נעשו בשל התלונות. אתייעץ עם עורכי הדין שלי ונקבל החלטה".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה כי "הרינו להבהיר, המשרד לא פיטר את ד"ר אורלי אינס, נהפוך הוא - המשרד העביר לד"ר אינב הארכה לחתימתה להסכם הקיים עד ה-31.1. לצערנו, עד היום ד"ר אינס לא חתהמ על ההסכם, ומאחר שכך, הרי מובן שלא תוכל לבצע כל פעילות עבור המשרד ללא הסכם. אנו מצפים שד"ר אינס תענה לבקשתנו לחתום על ההסכם בהקדם האפשרי".

כשעה לאחר שידור הידיעה, נמסר מהמשרד כי השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' החליט להקפיא את הפיטורים. "השר לביטחון פנים החליט להקפיא את תהליך אל מול ד"ר אינס, עד שילמד את עיקרי הדברים שכן הנושא לא היה על דעתו וללא ידעתו. תפקידה של ד"ר אינס נשאר ללא שינוי", נמסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"