אהרונוביץ' הקפיא את פיטורי ד"ר אינס

ד"ר אורלי אינס, מי שהתלוננה נגד חגי פלג וניצב אורי בר-לב, פוטרה הערב מהמשרד לביטחון הפנים, לטענתה - בעקבות התלונות. השר אהרונוביץ' שמע על המהלך והקפיא את הפיטורים

פוטרה בגלל התלונה? ד"ר אורלי אינס טוענת שהמשרד לביטחון הפנים ביטל התקשרות מתוכננת עמה, לאחר שהתלוננה על הטרדות מצד מנכ"ל המשרד, חגי פלג, ועל הטרדה מצידו של ניצב אורי בר-לב.

לטענתה, קיבלה היום הודעה במפתיע על אי הארכת החוזה שלה בעבודה על על פרוייקט "עיר ללא אלימות". פרשת העסקתה החלה לפני כחודשיים, ב-7 בנובמבר, בדיוק ביום בו נחשפה פרשת בר-לב. אז היא התבקשה להאריך את החוזה בשנה. אך ד"ר אינס דרשה לשפר מספר תנאים בהעסקתה. בתחילת השבוע הודיעו לד"ר אינס מהמשרד, כי החוזה יוארך רק בחודשיים. היא ביקשה להתייעץ עם פרקליטה - אך במשרד לא המתינו לתשובתה והיום הגיעה ההודעה.

"אני מפותעת והמומה", אמרה ד"ר אינס לחדשות 2. "המחיר ששילמתי עד כה היה החמור ביותר
אני חושבת שכל אחד מהאנשים שיושבים בבית , יפעיל את שיקול דעתו בעניין הזה - האם הפיטורים נעשו בשל התלונות. אתייעץ עם עורכי הדין שלי ונקבל החלטה".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה כי "הרינו להבהיר, המשרד לא פיטר את ד"ר אורלי אינס, נהפוך הוא - המשרד העביר לד"ר אינב הארכה לחתימתה להסכם הקיים עד ה-31.1. לצערנו, עד היום ד,ר אינס לא חתהמ על ההסכם, ומאחר שכך, הרי מובן שלא תוכל לבצע כל פעילות עבור המשרד ללא הסכם. אנו מצפים שד"ר אינס תענה לבקשתנו לחתום על ההסכם בהקדם האפשרי".

כשעה לאחר שידור הידיעה, נמסר מהמשרד כי השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' החליט להקפיא את הפיטורים. "השר לביטחון פנים החליט להקפיא את תהליך אל מול ד"ר אינס עד שילמד את עיקרי הדברים שכן הנושא לא היה על דעתו וללא ידעתו. תפקידה של ד"ר אינס נשאר ללא שינוי", נמסר.

מסתמן: כתב אישום נגד בר-לב

המחלקה לחקירות שוטרים המליצה בחודש שעבר על הגשת כתב אישום נגד בר-לב בעקבות ראיות שהתגלו בחקירתו.

"המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה העבירה את סיכום תיק החקירה בענין ניצב בר-לב, כפי שנערך על ידי ראש צוות החקירה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה", לשון ההודעה. "על פי סיכום תיק החקירה, ממצאי החקירה מגלים, לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לאישום לגבי ביצוע עבירות ניסיון למעשה מגונה בכוח והטרדה מינית על ידי ניצב בר לב בד"ר אורלי אינס".

בכל הנוגע לתלונתה של מ', ממצאי החקירה אינם מגלים לדעת החוקרים, ראיות מספיקות לביסוס כתב אישום בעניין זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סערה במשטרה - סיקור מלא:

הערכה: ניצב בר-לב יוצא לחופשה כפויה או יושעה

נאום החשיפה של אורלי אינס

תשתית לכתב אישום נגד בר-לב

"פרשת בר-לב מביכה את המשטרה"

החשד: בר-לב אנס את המתלוננת מ'

בעלה של א' מדבר: האמת תצא לאור

בקרוב: עימות בין א' לניצב בר-לב

"א' ניסתה לקדם את מינויו של ניצב אילן פרנקו למפכ"ל"

א' לחוקרים: "בר-לב גהר עליי ולא הרפה"