הנהג המעורב בתאונה בה נפגע אבי כהן: "קשה לי"

בביה"ח עדיין מתפללים לשיפור במצבו של כדורגלן העבר אבי כהן, שמצבו מוסיף להיות קריטי. הנהג שרכבו פגע באופנוע של כהן סיפר היום על תחושותיו מאז התאונה הקשה: "קשה לי, מעולם לא הייתי מעורב בתאונה"

מצבו של כדורגלן העבר אבי כהן שנפצע בתאונת אופנוע מוסיף להיות אנוש. ביממה האחרונה הוא מאושפז בבית החולים, ולדברי הרופאים מוחו כבר לא מתפקד. למרות זאת, בני משפחתו ממשיכים לקוות לנס שיביא לשיפור במצבו.

בזמן שכהן שוכב במיטתו בבית החולים מחובר למכשירים ונלחם על חייו, ממשיכה המשטרה בחקירת התאונה בה נפצע אנושות כדורגלן העבר.

שני הנהגים, כך אומרים במשטרה, נסעו במהירות המותרת, כאשר טעות אנוש של אחד מהם גרמה לתאונה. הערב הגיב הנהג שהיה מעורב באירוע וניסה לשתף בתחושותיו: "קשה לי", מלמל והדגיש: "לעולם לא הייתי מעורב בתאונה. אני לא מכיר את הדברים האלה. אני לא בנוי לזה".

צוות החקירה, בראשות רב פקד מארק זאנה, ממשיך לחפש עדי ראייה בתקווה ללמוד יותר טוב מה קרה באותה תאונה, שהסתיימה בצורה כה קשה.

הבן: מבקש שתתפללו

מוקדם יותר הסבירו הרופאים ב"איכילוב" למשפחתו של כהן שנוכח הפגיעה הקשה בגזע המוח, הסיכויים להתאוששות נמוכים. לפנות בוקר הצטרף אליהם מאנגליה גם הבן תמיר, בעצמו שחקן נבחרת ישראל בכדורגל.

למרות הערכות הרופאים, ביקש תמיר לשמור על אופטימיות. "המצב שלו עדיין קריטי ואנחנו כולם מתפללים", מירר בבכי. "רבנים באים והולכים וכל המדינה מתפללת, ואני מבקש שימשיכו להתפלל".

"אני בטוח שהוא יתעורר בקרוב. הוא שומע אותנו אבל הוא לא מגיב", סיפר הבן בהתרגשות. "אני בטוח שהוא שומע את כל התפילות. כיף לראות שאנשים שכל כך אוהבים אותו מגיעים לחזק את המשפחה, אני בטוח שכשהוא יתעורר כולנו נשמח יחד".

כוכבי ליברפול: מחזיקים אצבעות

חבריו מקבוצת הפאר "ליברפול" התקשו אף הם להתמודד עם הבשורה המרה. "אני עצוב מאוד", אמר הערב לחדשות 2 שחקן העבר גרהם סונס, "הייתה לו אישיות כריזמטית מאוד. מחשבותיי ותפילותיי עם דורית והילדים". כוכב הקבוצה קני דגליש אמר כי הוא מחזיק אצבעות ומתפלל להחלמתו של כהן.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לחזק את המשפחה. נתניהו דיבר עם רעייתו של כהן, דורית, ואמר לה הוא ובני משפחתו עוקבים דרך כלי התקשורת אחר מצבו של אבי כל הזמן ומחזיקים אצבעות יחד עם כל עם ישראל. "תהיי חזקה", אמר נתניהו. "אני ובני משפחתי מחזיקים אצבעות יחד עם כל עם ישראל".

"מי שמכיר את אבי יודע שהוא לא יוותר"

הרעיה, שלא עוזבת את מיטתו של קפטן נבחרת ישראל לשעבר, עדיין אופטימית. "אבי חזק, הוא אוהב את החיים האלה ולא יוותר על החיים האלה", אמרה בביטחון והוסיפה: "אני מבקשת שכולכם תתפללו בשבילנו" 

קפטן נבחרת ישראל לשעבר עבר ניתוח שארך יותר מארבע שעות, במהלכן ניקזו הרופאים את שטפי הדם מראשו.

עשרות קרובי משפחה וחבריו של כהן מעולם הכדורגל הגיעו לבית החולים כדי לחזק את המשפחה ולהתפלל לשלומו של קפטן הנבחרת לשעבר, וביניהם ניר קלינגר, ויקי פרץ ובנו עומר, אלון מזרחי, טל בנין עוזר מאמן הנבחרת, אריה אלטר חברו הקרוב של כהן, גילי לנדאו ועוד שורה ארוכה של אנשי כדורגל בעבר ובהווה.

גם בקבוצת הפאר האנגלית ליברפול, בה שיחק כהן בשנות ה-80', הביעו צער על התאונה וביקשו לחזק את משפחתו של הבלם הבינלאומי לשעבר. "המחשבות של כולנו כאן במועדון הן עם אבי ועם משפחתו בזמן קשה זה", נכתב בהודעה באתר הרשמי של ליברפול. "אנו מאחלים לו החלמה מהירה".

הנהג בחקירה: "נסעתי ישר ופתאום שמעתי בום"

התאונה הקשה התרחשה ביום שני בשעות הצהריים. אבי כהן רכב על אופנוע בציר ז'בוטינסקי - מרמת גן לתל אביב, כשרכב פרטי פגע בו מסיבה שאינה ברורה. כהן נפצע קשות בראשו, ופונה ללא הכרה לבית החולים.

יצויין כי כהן חבש קסדת "חצי" ולא קסדה המכסה את כל הראש. במשטרה מזהירים משימוש בקסדות מהסוג הזה, וטוענים כי במקרים של פציעת ראש קשה - סוג הקסדה עשוי להכריע בין חיים ומוות.

כהן (54), כדורגלן עבר מהולל וקפטן נבחרת ישראל, מכבי תל אביב וליברפול, מכהן היום כיו"ר ארגון השחקנים. בעברו היה גם מאמן בית"ר תל אביב, מכבי יבנה, עירוני אשדוד, הפועל כפר סבא, הפועל אשקלון ומכבי הרצליה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק