בנו של אבי כהן: "הוא שומע אותנו - אבל לא מגיב"

הצוות הרפואי בבית החולים "איכילוב" כינס הבוקר את בני משפחתו של אבי כהן, והודיע להם שמצבו קשה מאד, לא מגיע דם למוח ולכן אין הרבה מקום לאופטימיות. בנו תמיר אמר בדמעות: "כל שנייה קריטית, התפללו בשביל אבא". עשרות בני משפחה ואנשי כדורגל שוהים בבית החולים מאז אתמול ומתפללים לשלומו של כדורגלן העבר

יותר מ-24 שעות חלפו מאז התאונה הקשה, ומצבו של אבי כהן, כוכב העבר של מכבי ת"א וליברפול וקפטן נבחרת ישראל - רק מחמיר.

למרות הערכות הרופאים, תמיר כהן, בנו של אבי, הביע בשעות הערב תקווה לשינוי במצבו. ""בשעות האחרונות אין שינוי מהבוקר", אמר תמיר בכאב . "המצב שלו עדיין קריטי ואנחנו כולם מתפללים. רבנים באים והולכים וכל המדינה מתפללת, ואני מבקש שימשיכו להתפלל".

"אני בטוח שהוא יתעורר בקרוב. הוא שומע אותנו אבל הוא לא מגיב", סיפר תמיר כשהוא ממרר בבכי. "אני בטוח שהוא שומע את כל התפילות. כיף לראות שאנשים שכל כך אוהבים אותו מגיעים לחזק את המשפחה, אני בטוח שכשהוא יתעורר כולנו נשמח יחד".

בשעות הערב שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם רעייתו של כהן ואמר לה הוא ובני משפחתי עוקבים דרך כלי התקשורת אחר מצבו של אבי כל הזמן ומחזיקים אצבעות יחד עם כל עם ישראל. "תהיי חזקה", אמר נתניהו. "אני ובני משפחתי מחזיקים אצבעות יחד עם כל עם ישראל".

אחיו של כדורגלן העבר, חיים כהן, יצא מוקדם יותר היום אל העיתונאים ועידכן כי חלה החמרה במצבו של אבי בשעות האחרונות. הצוות הרפואי כינס את המשפחה והודיע להם כי "המצב קשה מאד, לא מגיע דם למוח ולכן אין הרבה מקום לאופטימיות".

בנו של כהן, תמיר, שחקן בולטון האנגלית שנחת הבוקר בישראל, יצא גם הוא אל העיתונאים ואמר בדמעות ובקול חנוק: "המצב של אבא אנוש וכל שנייה קריטית. אין לי הרבה מה להגיד, רק לבקש מכל מי שמכיר אותו ובכלל מכולם - שיתפללו בשבילו שיתעורר". מיד לאחר מכן פרץ תמיר בבכי, ושב לתוך בית החולים.

אשתו: "מי שמכיר את אבי יודע שהוא לא יוותר"

דורית, אשתו של אבי כהן, אמרה: "כרגע המצב של אבי קריטי. הרופאים מאוד לא אופטימים, אבל כולנו מאמינים שהוא ייצא מזה. אבי חזק, הוא אוהב את החיים האלה ולא יוותר על החיים האלה. אני מבקשת שכולכם תתפללו בשבילנו. מי שמכיר את אבי יודע שהוא נהנה מהחיים האלה והוא לא יוותר עליהם. אנחנו נאחזים בתקווה, ברבנים ובכל מה שרק אפשר, ואני מבקשת מכולם שתתפללו בשבילו, כי אתם יודעים מי זה אבי כהן ואיזה בן אדם הוא".
 
עומר פרץ, אחיינו של אבי כהן ובן דודו של תמיר, אמר: "עברו על תמיר כמה שעות קשות. עד כמה שאני יודע, מצבו של אבי לא טוב. צריך להתפלל בשבילו שייצא מזה, זה לא נתפס. תמיר בדיכאון, הוא מתפלל. יותר מזה אין מה לעשות. כרגע אבי מורדם ואנחנו מחכים לשמוע בשורות טובות".

ליברפול: "מחשבותינו עם אבי ומשפחתו"

קפטן נבחרת ישראל לשעבר נותח אתמול במשך למעלה מ-4 שעות, במהלכן ניקזו הרופאים את שטפי הדם מראשו. כהן ספג פגיעה חמורה בגזע המוח, ומכאן החשש הכבד לחייו. נכון להבוקר מוגדר מצבו של כהן קריטי, והוא מונשם ומורדם.

עשרות קרובי משפחה וחבריו של כהן מעולם הכדורגל הגיעו היום לבית החולים כדי לחזק את המשפחה ולהתפלל לשלומו של קפטן הנבחרת לשעבר, וביניהם ניר קלינגר, ויקי פרץ ובנו עומר, אלון מזרחי, טל בנין עוזר מאמן הנבחרת, אריה אלטר חברו הקרוב של כהן, גילי לנדאו ועוד שורה ארוכה של אנשי כדורגל בעבר ובהווה.

גם בקבוצת הפאר האנגלית ליברפול, בה שיחק כהן בשנות ה-80', הביעו צער על התאונה וביקשו לחזק את משפחתו של הבלם הבינלאומי לשעבר. "המחשבות של כולנו כאן במועדון הן עם אבי ועם משפחתו בזמן קשה זה", נכתב בהודעה באתר הרשמי של ליברפול. "אנו מאחלים לו החלמה מהירה".

הנהג בחקירה: "נסעתי ישר ופתאום שמעתי בום"

התאונה הקשה התרחשה אתמול בשעות הצהריים. אבי כהן רכב על אופנוע בציר ז'בוטינסקי - מרמת גן לתל אביב, כשרכב פרטי פגע בו מסיבה שאינה ברורה. כהן נפצע קשות בראשו, ופונה ללא הכרה לבית החולים.

הנהג הפוגע, צעיר בן 28 מצפון הארץ המתגורר במרכז, נותר בזירת התאונה ולאחר מכן נחקר על ידי בוחני התנועה של משטרת מחוז דן. בחקירתו טען הצעיר, שלחובתו אין ככל הנראה עבירות תעבורה קודמות, כי לא ראה כלל את כהן שנסע בקטנוע. "נסעתי ישר, לא מהר מדי, ופתאום שמעתי בום", סיפר הצעיר לחוקרים.

יצויין כי כהן חבש קסדת "חצי" ולא קסדה המכסה את כל הראש. במשטרה מזהירים משימוש בקסדות מהסוג הזה, וטוענים כי במקרים של פציעת ראש קשה - סוג הקסדה עשוי להכריע בין חיים ומוות.

כהן (54), כדורגלן עבר מהולל וקפטן נבחרת ישראל, מכבי תל אביב וליברפול, מכהן היום כיו"ר ארגון השחקנים. בעברו היה גם מאמן בית"ר תל אביב, מכבי יבנה, עירוני אשדוד, הפועל כפר סבא, הפועל אשקלון ומכבי הרצליה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק