מאבק הכדורגלניות: קמפיין תדמית למען הכדורגל הנשי

מספר שחקניות בנבחרת ישראל בכדורגל החליטו שנמאס להן מהיחס אליהן, שנע בין התעלמות במקרה הטוב לשוביניזם מכוער במקרה הרע. כעת הן יוצאות למאבק על התדמית שלהן ושל הענף - דווקא באמצעות קמפיין דוגמנות

בישראל אף אחד לא מתעניין בכדורגל נשים. התקשורת מתעלמת ותקציבים כמעט לא קיימים. כדי להילחם בתדמית השלילית של הענף והשוביניזם ביציעים, החליטו כדורגלניות נבחרת ישראל לצאת בקמפיין בו הן משלבות בין הספורט לנשיות.

ארבע מכוכבות הענף נרתמו לפרויקט של "אתנה", המועצה לקידום ספורט הנשים בישראל והצטלמו לחוברת תדמית המשלבת צילומי אופנה עם כדורגל. "הקמפיין הזה בא להוכיח שאנחנו קודם כל בנות. בחורות רגילות לכל דבר, למרות שאנחנו משחקות כדורגל", מספרת אשרת עיני, קפטנית נבחרת ישראל.

החוברות יופצו במגרשי הכדורגל

שרון זאבי, רכזת כדורגל בפרויקט "אתנה" מסבירה כי מטרת הקמפיין היא לעודד ילדות צעירות לבוא לשחק. "שילכו לאימא שלהן ויגידו: 'אימא, אני רוצה לשחק כדורגל'", היא אומרת.

השאלה המתבקשת היא האם הצילומים האופנתיים ימגרו את הקריאות השוביניסטיות כגון "היא במחזור" ו"אני בטוח שהיא מבשלת יותר טוב", או שמא רק יחזקו את הסטיגמה. את החוברת, אגב, תוכלו למצוא במשחקי ליגת העל של הנשים וגם של הגברים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק