חברתה של הנדקרת: "סוזן ניסתה לדקור אותו במפשעה"

נמשכת חקירת תעלומת הרצח והדקירה סמוך לי-ם: ליאת ביוין, חברתה של מדריכת התיירים סוזן ווילסון שנדקרה ושרדה, סיפרה היום על מה ששמעה ממנה ממיטתה בבית החולים. "לסוזן הייתה סכין קטנה וברגע שהם התנפלו עליה היא שלפה אותה", אמרה ביוין והוסיפה כי בין סוזן לבין לוגן שנרצחה היה "קשר חברי טוב מאוד"

בעוד שמדריכת הטיולים האמריקנית קיי סוזן ווילסון עדיין מאושפזת בבית החולים, ובמשטרה ממשיכים לחקור את הפרשה שהסתיימה ברציחתה של כריסטין לוגן, סיפרה היום ליאת ביוין, חברתה הישראלית של סוזן, ל"שש" עם עודד בן עמי על מדריכת הטיולים שהייתה מוכנה כמעט לכל תרחיש - חוץ מאשר לתקיפה בלב יער.

"הייתי איתה אתמול עד השעה 2:00 לפנות בוקר והיא נראתה מאוד כאובה ובכתה על מה שקרה", אמרה ביוין, וסיפרה כי סוזן היא בחורה כשרונית ומדריכת תיירים מוצלחת. "היא הכירה טוב מאוד את האזור. היא מטיילת שם עם הכלבה שלה הרבה פעמים", הוסיפה ביבין.

את מערכת היחסים בין ווילסון לבין לוגן הגדירה ביוין כטובה מאוד. "הן הכירו במשלחת לפולין ולוגן שקלה לעלות לישראל, אז סוזן התחברה אליה", סיפרה ביבין. "הן היו ממש שתי חברות טובות וטיילו יחד הרבה", הוסיפה.

"היא דקרה את התוקף במפשעה"

"כל הטיולים של סוזן כאן הם על טהרת אהבת הארץ, מתוך היכרות מאוד יסודית של המסלולים. לא מדובר במישהי שסתם באה לעשות 'שופינג' של תיירים", העידה ביוין על ווילסון. באשר להתקדמות החקירה, אמרה ביוין במגבלות צו איסור הפרסום כי ווילסון משתפת פעלה עם החוקרים ועונה על שאלותיהם באשר למה שהתרחש באותו הרגע.

ביוין הוסיפה גם על רגעי האימה של ווילסון, כפי ששמעה מחברתה הטובה, והדגישה כיצד השתיים נפלו קורבן למעשים, למרות שניסו לעשות הכל כדי להימלט מהמקום. "היא הרגישה אי נוחות ואמרה לחברה שלה לדבר איתה אנגלית בלבד", אמרה.

"לסוזן הייתה סכין קטנה וברגע שהם התנפלו עליה היא שלפה אותה", סיפרה החברה. "היא ניסתה לדקור את התוקף במקום ספציפי, אבל קצת פספסה ודקרה אותו בסוף במפשעה. אחרי שהיא נדקרה מספר פעמים, היא החליטה לשחק אותה מתה. זה המזל שלה", הוסיפה.

הנדקרת: "שמעתי צעקה ופתאום ראיתי סכין ארוך"

במקביל, נמשך המצוד אחר שני תוקפים החשודים שדקרו אתמול את מדריכת הטיולים קיי סוזן ווילסון ורצחו את חברתה כריסטין לוגן, בזמן שטיילו סמוך למושב מטע הסמוך לירושלים. מצבה של ווילסון, השתפר במהלך הלילה, והבוקר התפנתה מדריכת הטיולים בת ה-46 לשחזר את רגעי האימה שעברו עליה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"יצאתי עם חברתי לכיוון דרך הכניסה, וחרגנו מהשביל כדי לעלות על פסגה קטנה. פתאום עברו שני ערבים ששאלו אותי בעברית אם יש לי מים, אז אמרתי 'הלוואי'". אחרי שפניתי לחברה שלי באנגלית, ראיתי שהם הסתובבו", סיפרה ווילסון ממיטתה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם אושפזה לאחר שנדקרה.

"אמרתי לה שאני לא מרגישה טוב עם החבר'ה האלה ואני מרגישה שצריכים לחזור לשביל", הוסיפה ווילסון. "הוצאתי סכין קטנה שלי, סכין של נשים, והתחלנו לחזור. ראיתי שהם לא באזור, אז אמרתי לה לחכות רגע כדי שנראה איפה הם. פתאום שמעתי צעקה, וראיתי שאחד מהם הוציא סכין ארוך מאוד עם שיניים. זה היה מפחיד מאוד, וחברתי פשוט נכנסה להיסטריה".

"שמעתי את חברתי מחרחרת לידי"

"הוריתי לה לשתוק ולא לעשות רעש, כי חשבתי שזה יגרום להם לתקוף אותנו", ציינה מדריכת הטיולים. "היא הציעה להם 'קחו את הכסף, קחו את הכול', אבל הם הרביצו לנו". בהמשך תיארה כיצד אחד התוקפים הסיר ממנה תליון מגן דוד שהיה עליה. "הוא עשה זאת כמו ג'נטלמן", אמרה ווילסון.

ווילסון תיארה כיצד בזמן ששכבה כפותה, שמעה את חברתה בזמן שגססה לצדה. "שמעתי את הנשימות הכבדות שלה, הבנתי שהם מחכים לראות שאיש לא מגיע, ואחד מהם כיסה לי בזמן הזה את הפה". בהמשך תיארה וילסון את הדרך שלה אל הכביש כשהיא תשושה וחבולה: "רציתי רק לישון. ראיתי רכב שמגיע ולא הצלחתי לצעוק", סיפרה בכאב.

כיוון שראיתי שיש ילדים באוטו, הנפתי את הידיים כדי שייראו שאני כפותה ולא יפחדו. דקות לאחר מכן, הגיעה המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק