התיירת שנדקרה משחזרת את רגעי האימה

קיי סוזן ווילסון, מדריכת הטיולים בת ה-46 עדיין מאושפזת בבית החולים לאחר שנדקרה אתמול סמוך למושב מטע. הבוקר היא קיבלה את הבשורה המרה על מציאת הגופה של חברתה, ומשחזרת את התקיפה: "שכבתי כפותה ושמעתי את חברתי מחרחרת לידי"

נמשך המצוד אחר שני תוקפים החשודים שדקרו אתמול את מדריכת הטיולים קיי סוזן ווילסון ורצחו את חברתה כריסטין לוגן, בזמן שטיילו סמוך למושב מטע הסמוך לירושלים. מצבה של ווילסון, השתפר במהלך הלילה, והבוקר התפנתה מדריכת הטיולים בת ה-46 לשחזר את רגעי האימה שעברו עליה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"יצאתי עם חברתי לכיוון דרך הכניסה, וחרגנו מהשביל כדי לעלות על פסגה קטנה. פתאום עברו שני ערבים ששאלו אותי בעברית אם יש לי מים, אז אמרתי 'הלוואי'". אחרי שפניתי לחברה שלי באנגלית, ראיתי שהם הסתובבו", סיפרה ווילסון ממיטתה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם אושפזה לאחר שנדקרה.

"אמרתי לה שאני לא מרגישה טוב עם החבר'ה האלה ואני מרגישה שצריכים לחזור לשביל", הוסיפה ווילסון. "הוצאתי סכין קטנה שלי, סכין של נשים, והתחלנו לחזור. ראיתי שהם לא באזור, אז אמרתי לה לחכות רגע כדי שנראה איפה הם. פתאום שמעתי צעקה, וראיתי שאחד מהם הוציא סכין ארוך מאוד עם שיניים. זה היה מפחיד מאוד, וחברתי פשוט נכנסה להיסטריה".

"שמעתי את חברתי מחרחרת לידי"

"הוריתי לה לשתוק ולא לעשות רעש, כי חשבתי שזה יגרום להם לתקוף אותנו", ציינה מדריכת הטיולים. "היא הציעה להם 'קחו את הכסף, קחו את הכול', אבל הם הרביצו לנו". בהמשך תיארה כיצד אחד התוקפים הסיר ממנה תליון מגן דוד שהיה עליה. "הוא עשה זאת כמו ג'נטלמן", אמרה ווילסון.

ווילסון תיארה כיצד בזמן ששכבה כפותה, שמעה את חברתה בזמן שגססה לצדה. "שמעתי את הנשימות הכבדות שלה, הבנתי שהם מחכים לראות שאיש לא מגיע, ואחד מהם כיסה לי בזמן הזה את הפה". בהמשך תיארה וילסון את הדרך שלה אל הכביש כשהיא תשושה וחבולה: "רציתי רק לישון. ראיתי רכב שמגיע ולא הצלחתי לצעוק", סיפרה בכאב.

כיוון שראיתי שיש ילדים באוטו, הנפתי את הידיים כדי שייראו שאני כפותה ולא יפחדו. דקות לאחר מכן, הגיעה המשטרה.

גופתה של לוגן אותרה הבוקר

עם חידוש החיפושים הבוקר באזור בית שמש, אותרה גופתה של המטיילת כריסטין לוגן, שנעדרה מאתמול לאחר שעל פי עדות חברתה הותקפו השתיים בידי שני ערבים. הזירה נסגרה על ידי המשטרה והחל איסוף הראיות בשטח.

חוקרי המשטרה מספרים כי הגופה נמצאה סמוך למקום בו הוצב החפ"ק, על סמך העדות שנתנה חברתה של לוגן. הגופה נמצאה שכובה כשעליה סימני אלימות קשים. טרם נמצא במקום כלי נשק. המשטרה ממשיכה לבחון כעת מספר כיווני חקירה, בהם גם חשד למקרה על רקע לאומני או פלילי.

כוחות הביטחון וההצלה חידשו עם עלות השחר את החיפושים באזור בית שמש, אחר לוגן, שנעדרה מאז אתמול. למרות עדותה של חברתה קיי סוזן ווילסון שנמצאה כפותה ודקורה סמוך למקום וסיפרה כי ערבים תקפו אותן, המשטרה בודקת גם חשד שהרקע למקרה הוא סכסוך בין השתיים.

בידיעות אחרונות נחשפת הבוקר עדותה של ווילסון, מדריכת טיולים בת 46, שנמצאה אתמול בשעות אחר הצהריים על ידי מטיילים סמוך ליישוב מטע. "ניסו לרצוח אותי", אמרה ווילסון למטיילים והוסיפה: "הצלחתי לברוח, אבל הם יהרגו אותה, צריך ללכת לחפש אותה".

ווילסון סיפרה כי שני ערבים תקפו אותה ואת חברתה, כפתו ודקרו אותה. לדבריה היא ראתה את חברתה שוכבת על האדמה, נגררת על ידי התוקפים. היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם שם עברה סדרת בדיקת רפואיות. מבית החולים נמסר כי היא נדקרה שש פעמים וכי אחת הדקירות היתה סמוך לליבה.

מבית החולים נמסר הבוקר כי מצבה של ווילסון יציב, ושהיא בהכרה מלאה ומאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ של מחלקת כירוגיית לב חזה. עוד נמסר כי היא צפויה להישאר מספר ימים להשגחה.

נציגי שב"כ חקרו את המטיילת

כוחות מתוגברים של משטרה וצה"ל, בסיוע כלבנים וסוסים סרקו עד לשעות המאוחרות של הלילה את האזור בו טיילו השתיים, וחידשו הבוקר את החיפושים. מהמשטרה נמסר כי לאורך כל החיפושים היה קיים חשש ממשי לחייה של הנעדרת.

ווילסון נחקרה על ידי אנשי שב"כ לאורך הלילה במטרה לחשוף פרטים נוספים על המקרה. מהמשטרה נמסר ל"ידיעות אחרונות" כי למרות שנבדקת הערכה כי מדובר באירוע על רקע לאומני נבדקת האפשרות כי סכסוך אישי בין השתיים עמד מאחורי המקרה.

"הצליחה להימלט מהדוקרים"

"כוחות גדולים של משטרה, צבא ומשמר הגבול, מבצעים חיפושים אחר הנעדרת", סיפר אמש ניצב אהרון פרנקו, מפקד מחוז ירושלים. "מטיילים סיפרו על מטיילת כפותה שסיפרה על שני צעירים, בני מיעוטים לדבריה, שדקרו אותה. כבר מספר שעות אנו מבצעים סריקות בניסיון לאתר חברתה".

מדריכת הטיולים בת ה-46 שטיילה סמוך למושב מטע, הזעיקה את המשטרה בטענה שנדקרה על ידי שני אלמונים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום מצא אותה דקורה בכל חלקי גופה כשמצבה קשה. חברתה שהייתה עמה עדיין נעדרת.

כוחות ההצלה מצאו במקום גם את הכלבה של מדריכת הטיולים שטיילה עם השתיים ונמלטה מהדוקרים. כשמצאו אותה, הבחינו כי היא נדקרה גם כן, ככל הנראה על ידי אותם תוקפים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק