החשד: חטיפה על רקע לאומני

נמשכים החיפושים אחר התיירת שנעדרת לאחר שחברתה, שנדקרה ונמצאה כפותה, דיווחה כי נחטפה סמוך למושב מטע. מפכ"ל המשטרה הגיע הערב אל מטה החיפושים, וציין כי נבדקת אפשרות שמדובר בפיגוע על רקע לאומני

דרמה בהרי ירושלים: חיפושים נרחבים אחר מטיילת שנעדרת מאז אתמול בשעות הצהריים, לאחר שנדקרה בידי שני אלמונים. חברתה של המטיילת, שנדקרה גם היא באורח קשה, הזעיקה את השוטרים וסיפרה שקיים חשש לחיי חברתה שטיילה עמה. מבדיקה ראשונית של האירוע עולה חשש שמדובר בפיגוע על רקע לאומני.

המדריכה שנדקרה היא היא אזרחית ישראלית בת 46, שמחזיקה גם באזרחות אמריקנית ועובדת כמדריכת טיולים. הנעדרת גם היא בשנות ה-40 לחייה, הינה תיירת שהחלה תהליך עלייה לארץ. מפכ"ל המשטרה דודי כהן, הגיע הערב אל מטה החיפושים, ומעדכון שקיבל עולה כי כל כיווני החקירה נבדקים, ובכלל זה האפשרות שמדובר בפיגוע על רקע לאומני, וגם האפשרות שהתיירת הנעדרת נחטפה.

"כוחות גדולים של משטרה, צבא ומשמר הגבול, מבצעים חיפושים אחר הנעדרת", סיפר ניצב אהרון פרנקו, מפקד מחוז ירושלים. "מטיילים סיפרו על מטיילת כפותה שסיפרה על שני צעירים, בני מיעוטים לדבריה, שדקרו אותה. כבר מספר שעות אנו מבצעים סריקות בניסיון לאתר חברתה".

מדריכת הטיולים בת ה-46 שטיילה סמוך למושב מטע, הזעיקה את המשטרה בטענה שנדקרה על ידי שני אלמונים. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום מצא אותה דקורה בכל חלקי גופה כשמצבה קשה. חברתה שהייתה עמה עדיין נעדרת.

כוחות ההצלה מצאו במקום גם את הכלבה של מדריכת הטיולים שטיילה עם השתיים ונמלטה מהדוקרים. כשמצאו אותה, הבחינו כי היא נדקרה גם כן, ככל הנראה על ידי אותם תוקפים.

חברתה של הנעדרת נמצאה כפותה

"סמוך לשעה 16:35 נמסר למגן דוד אדום ירושלים על מטיילת שדיווחה כי היא וחברתה נדקרו על ידי שני אלמונים בשעה שטיילו בחירבת חנות, הסמוכה למושב מטע", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מגן דוד אדום זכי הלר. "פרמדיקים טיפלו בצעירה עם דקירות בחזה ובגב, ופינו אותה במצב בינוני עד קשה לבית החולים".

לדברי עוברי האורח שמצאו אותה, הצעירה דוברת אנגלית והתקשתה לתת הסבר ברור לגבי מה שאירע. היא הגיעה לכביש המחבר בין היישוב הקהילתי צור הדסה והיישוב מטע שבמטה יהודה כשהיא כפותה בידיה וסיפרה ששני בני מיעוטים תקפו אותה כשטיילה בוואדי הסמוך.

צוות מגן דוד אדום פינה אותה לבית החולים במצב קשה, כשהיא מתקשה לתקשר עם הסביבה, ובמקביל הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים שפתחו בסריקות בניסיון לאתר את חברתה של המטיילת ואת הדוקרים שנמלטו מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק