80 ס"מ של שלג ממתינים לכם בחרמון

נוסעים לשחק בשלג בסוף השבוע? עומסי תנועה כבדים נרשמים משעות הבוקר המוקדמות בדרך לאתר. אגף התנועה מפרסם המלצות נסיעה לנהגים - וגם כללי זהירות. 80 ס"מ של שלג ממתין לגולשים. כל הפרטים שאתם צריכים לדעת

עומסי תנועה כבדים נרשמים משעות הבוקר המוקדמות בדרכים המובילות לחרמון. אלפים רוצים ליהנות מסוף השבוע הראשון מאז שהאתר נפתח. "כ-4,500 איש צפויים להגיע לאתר החרמון במהלך סוף השבוע", אמר הבוקר יעקב שוחט, סמנכ"ל אתר החרמון, בשיחה עם חדשות 2.

"השלג אמור להחזיק כשבועיים", הוסיף שוחט. "הכמות שירדה בשבוע שעבר היא גדולה ולא ציפינו לה. לא ירדה כזו כמות ב-10 השנים האחרונות". לדבריו, גובה השלג בשלב זה בחלק התחתון עומד על יותר מחצי מטר, ובחלק העליון בסביבות ה-80 סנטימטרים. "כולם מוזמנים לבוא ולגלוש בכיף", אמר שוחט.

מי שיבחר לנצל את הימים המושלגים כדי לבקר באתר הסקי, יצטרך לשלם 49 שקלים לכרטיס כניסה למבוגר (45 בשנה שעברה), 44 שקלים לילד (40 בשנה שעברה), 245 שקלים ל"סקי-פס" יומי (235 בשנה שעברה) ו-348 שקלים למשפחה עם זוג הורים וזוג ילדים (320 בשנה שעברה).

המשטרה: כך תימנעו מהפקקים בדרך לחרמון

לידיעת הגולשים בחרמון או אלו המעוניינים לצאת לטיול בצפון, היום יהיה מעונן חלקית והטמפרטורות תישארנה דומות. מחר הטמפרטורות תרדנה וייתכן גשם מקומי בצפון הארץ. ביום ראשון יהיה מעונן חלקית ללא שינוי ניכר בטמפרטורות, כשבשעות הבוקר ייתכנו טפטופים בצפון ובחוף. בשני וּבִשלישי הטמפרטורות יעלו.

במסגרת היערכות המשטרה למספר השיא של מבקרים באתר החרמון בסוף השבוע, פרסם אגף התנועה במשטרה הנחיות מיוחדות לנהגים. במשטרה מעריכים כי עומסי תנועה צפויים בכביש 998 המוביל לחרמון דרך נווה אטי"ב. על כן, ממליצים באגף התנועה לבחור בכבישים חלופיים, לרבות כביש 98 המוביל לאתר מהיישובים הדרוזיים - מסעדה ומג'דל שמס.

אגף התנועה מזכיר לנהגים העולים לרמת הגולן, כי יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך, לשמור מרחק מהרכב לפנים, להתרכז בנהיגה ולהימנע מהסחות דעת כמו מטיילים בצד הדרך, לשמור על סובלנות וסבלנות - במיוחד בתנאי נהיגה קשים, להישמע להוראות שוטרי התנועה הפרוסים בכבישים, לאחוז את ההגה בשתי ידיים - בעיקר בגלל שלוליות ובורות המוסתרים על ידי מים, וגם להימנע מחימום יתר של פנים הרכב, מפני שהדבר עלול לגרום להירדמות הנהג.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק