משרד המבקר פועל ללא אישור הכיבוי

בזמן שבמשרד מבקר המדינה חוקרים לעומק מחדלים כמו מערך הכיבוי מתברר שגם שם יש ליקויים, בדיוק באותו נושא: זה ארבעה חודשים פועל בית המבקר בחיפה ללא אישור של שירותי הכיבוי

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס הפך בחודש האחרון לאיש שעל כתפיו מוטולת אחריות כבדה לתיקון הליקויים בשירותי הכיבוי. הוא זה שיגיש דוח על השריפה שהייתה והוא זה שהגיש את הדוח הקשה על מערך שירותי הכבאות.

אבל היום מסתבר שבמשכנו החדש והמפואר שבחיפה יש ליקויים מבניים רבים, כאלו שלא עומדים בתקנים של מכבי האש. מדובר במבנה משנות ה-30, אשר שימש כבית משפט. המבנה נרכש על ידי המבקר ואוכלס על ידי אנשי המבקר, לאחר שהתקבל אישור זמני.

תוקפו של האישור הזמני פג לפני ארבעה חודשים, הליקויים לא תוקנו, הוועדה המקומית ביקשה מחברת החשמל לנתק להם את החשמל - אבל הניתוק לא בוצע. בשירותי הכיבוי אישרו את הפרטים והסבירו כי טרם נקראו לבדוק את הליקויים. בחברת החשמל הסבירו כי יבדקו שוב את ליקויי המבנה.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "המשרד בחיפה אוכלס רק לאחר קבלת טופס איכלוס שבו ציינו גורמי האש שני סייגים שיש לתקנם. הנושא נמצא בהליך טיפול שאושר על ידי הגורמים המוסמכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק