אסון השריפה בכרמל: הנערים מעוספיא לא יואשמו בגרימת מוות ברשלנות

שני הנערים מעוספיא שזרקו גחל של נרגילה, שהבעיר את שריפת הענק, לא יואשמו בגרימת מוות ברשלנות - כך עולה מחקירת המשטרה על האסון שגבה את חייהם של 43 בני אדם. השוטרים שנספו יכלו להימלט אך בחרו להישאר

יום לאחר שפורסמו תוצאות חקירת הדקות האחרונות לפני אסון האוטובוס, חושפת המשטרה כיצד פרצה האש הקטלנית בכרמל. מהחקירה עולה כי הנערים מעוספיא שזרקו גחל נרגילה בוער ועזבו את המקום, חזרו לזירה כעבור רבע שעה לאחר ששמעו על הלהבות שמשתוללות ולא הזעיקו עזרה או דיווחו לרשויות. עוד מסתמן כי המשטרה לא תמליץ להעמיד את השניים לדין בגין גרימת מוות ברשלנות.

בנוסף מתבררים פרטים נוספים אודות תפקודם של שלושת השוטרים שנספו באסון. מעדותם של שני בוקרים מקיבוץ אורן עולה כי תת ניצב אהובה תומר, תת ניצב ליאור בוקר וסגן ניצב יצחק מלינה היו יכולים להימלט, אך החליטו להישאר ולסייע - עד שמצאו את מותם.

אמש התפרסמו ממצאי חקירה ראשוניים של האסון בו נספו 43 בני אדם, ומהם עולה כי אוטובוס הצוערים הגיע לאזור אחרי שיותר מ-400 אסירים כבר פונו מבית הכלא דמון. בשלב הזה, בשעה 15:15 אחר הצהריים רוב הכלא כבר היה ריק. אפילו מפקדי הכלא עוד הספיקו להתראיין לחדשות 2, הרבה לצוערים לא היה מה לעשות בכלא.

אהובה תומר הורתה לאוטובוס לעצור ולהסתובב

בנוסף, הציר כבר היה חסום, כל אותם שירותי הצלה עברו במחסומים ובצורה לא ממוגנת רק הציגו תעודות. אהובה תומר היתה זו שהורתה לאוטובוס לעצור ולהסתובב כדי להימלט מהאש. ליאור בוקר שהיה בזירה, קיבל בקשות מפקח רשות הטבע והגנים לעזוב, הוא ענה לו "אתה תלך אני נשאר לעזור".

המטרה של המשטרה היא להסיק מסקנות מבצעיות כדי לדעת איך לטפל בפינוי הכלא הבא אם יידרש.
אם בוועדה שאולי תוקם יבקשו - הם יקבלו את הדוח. כל אותן משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהם רוצות לדעת איך כל זה קרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה של תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

43 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון