"ישראל סירבה לסופרטנקר בהתחלה"

כשבועיים לאחר האסון הענק בכרמל, מתברר כי ייתכן והיה אפשר למזער את הנזקים הכבדים עוד בתחילת הדליקה. על פי טענת נציג החברה שבבעלותה ה"סופר טנקר", מטוס הכיבוי הענק, הוא פנה למשרד החוץ והציע את שירותיו - אך שם סירבו לדבר איתו

האם היה אפשר לעצור את שריפת הענק בכרמל קרוב יותר לתחילתה? חברת "אבר גרין", החברה האמריקנית המחזקיה במטוס ה"סופר טנקר", טוענת כי כבר ביום חמישי בו פרצה השריפה הגדולה בכרמל הציעה למשרד החוץ להשתמש במטוס - אך נענתה בשלילה.

נציג החברה בישראל, יורם גברון, אמר לרשת ב' כי העביר את ההצעה לאחר ששוחח על כך עם נשיא חברת התעופה. לדבריו, תשובת חדר המצב של משרד החוץ הייתה כי המשרד אינו דן בעניין עם אנשים פרטיים.

מטוס הענק הגיע בסופו של דבר לישראל בשבת בלילה, לאחר שישראל העבירה הזמנה למרכז החברה בארצות הברית. גברון אמר כי אם ישראל הייתה מוכנה לדון עמו בהצעה, ומכשירים את המטוס לפעולה מהירה, הנזקים בכרמל היו קטנים יותר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה, כי "מזכירו הצבאי של ראש הממשלה האלוף יוחנן לוקר שאיתר את המטוס, עדכן את ראש הממשלה על כך עוד ביום תחילת השריפה ביום חמישי בערב. נתניהו הורה להזמין לאלתר את המטוס ואכן הפנייה לחברת אברגרין נעשתה באותו יום ב-22:00 בלילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה של תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

43 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון