סערה בצמרת מגן דוד אדום: הבכיר שהודח חוזר לעבודה

בית הדין האזורי בת"א הורה למד"א להחזיר לעבודה את דורון קוטלר, שעד לבוקר האסון בכרמל שימש כראש אגף המבצעים של הארגון והודח לאחר שלטענת מנכ"ל מד"א יצא לנופש במקום להגיע לאזור האסון. מקורביו: החלטת בית הדין צודקת, מד"א פעלו מאינטרסים זרים

סערה במגן דוד אדום: מי שהיה ראש אגף המבצעים בארגון, דורון קוטלר, שהודח מתפקידו ביום האסון בכרמל, הוחזר לעבודה בצו של בית הדין האזורי בת"א. בהחלטת בית הדין נאמר כי נפלו פגמים בהחלטת מד"א להשעות את קוטלר מתפקידו, ובנוסף קבע כי על הארגון להחזיר לו את כל הסמכויות שהיו ברשותו בבוקר האסון, טרם הדחתו.

בפסק הדין של סגנית בית הדין בתל אביב, לאה גליקסמן, מובאות טענותיו של קוטלר כי בניגוד לדברים שפורסמו, הוא הודיע מראש על כוונתו לנסוע לחופשה משפחתית ולהשתלמות, ואף על פי כן העביר הוראות לכוחות בשטח וביקש לקבל עדכונים ממטה מד"א. יש לציין שקוטלר קיבל את הודעת הפיטורין שלו בשעה 18:30, כשלוש שעות בלבד לאחר שאוטובוס הצוערים עלה באש, ומבלי שנעשה לו שימוע כמתחייב.

מקורביו: הצגת הדברים משרת אינטרסים פסולים

לאחר קבלת פסק הדין, הגיב מקורב לקוטלר ואמר כי מיד עם הדיווחים הראשונים על התפשטות השריפה ועל נפגעים בנפש, קוטלר הנחה את נציגיו בשטח כיצד לפעול ופחות משעה לאחר מכן כבר היה בדרכו למוקד המבצעים הלאומי של מד"א.

"חשוב להבין שבעת יציאתו להשתלמות, איש לא שיער שהשריפה תתפתח למימדים כאלה. הניסיון להציג את הדברים כאילו מנהל אגף המבצעים בחר לצאת לנופש בשעה שהוכרז אירוע רב נפגעים הוא חוטא לאמת, ומשרת אינטרסים פסולים", הוסיף המקורב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק