צוערי השב"ס שאיבדו את חבריהם חוזרים לקורס הקצינים

למרות - ואולי בגלל - הטרגדיה האדירה שפקדה אותם עם מות 38 חבריהם לקורס הצוערים של השב"ס, החליטו היום 14 הצוערים ששרדו: ממשיכים בקורס. נציב השב"ס קיבל את בקשתם. השר אהרונוביץ' אמר לצוערים: "הגבורה שנמדדת גם בהמשך היא ההתמדה שלכם"

ממשיכים - למען החברים שאינם: עשרה ימים לאחר אסון השריפה בכרמל, בה נספו 43 בני אדם - בהם 38 צוערי שב"ס - החליטו הבוקר צוערי קורס הקצינים של שירות בתי הסוהר לשוב אל הקורס שנקטע בגלל הטרגדיה.

14 החניכים, שרובם הגדול כלל לא עלה לאוטובוס וכך ניצלו בנס, אמרו למפקדי השב"ס כי ברצונם להמשיך בקורס ולהפוך לסוהרי שב"ס. ביניהם גם שניים שנמלטו מהאוטובוס הבוער - מאור פרץ ודודו דרעי. קצינת השב"ס סיגל דואק תשוב לקורס, כמפקדת מחלקה.

נציב השב"ס, רב גונדר בני קניאק, קיבל את המלצת ראש מנהל הדרכה בשב"ס, תג"ד אשר וקנין, להמשיך את קורס הקצינים והבוקר הגיעו הצוערים לבית הספר "ניר" ברמלה. איתם הגיעו גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ונציב השב"ס, אשר שוחחו עם החניכים.

השר אהרונוביץ', שגם הבטיח שיגיע בעצמו לטקס סיום הקורס וחשיפות הדרגות, אמר לסוהרים כי "אני יודע שהכאב קשה מנשוא, אך כאדם שאיבד פלוגה שלמה, אני דורש מכם להמשיך בלמידה, בנחישות ובמוטיבציה עד לקו הסיום. הגבורה שנמדדת גם בהמשך היא ההתמדה שלכם. תסיימו את הקורס בשבילכם ובשביל החברים שלכם, אנחנו נמשיך להיות מאחוריכם".

מכתב ההורים השכולים: חקירה פלילית נגד רה"מ

הניצבים בדימוס זאב אבן חן, אביה של טופז אבן חן קליין ז"ל, וחיים קליין, חותנה, פנו היום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, בדרישה להורות למשטרת ישראל לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הפנים אלי ישי, שר האוצר יובל שטייניץ ושר הביטחון אהוד ברק - בדבר גרימת מותם של הרוגי אסון השריפה בכרמל.

"התלונה אינה מונעת מכאבנו על אובדן הבת והכלה ולא מהשאיפה לנקם אלא מהמודעות, לה שותפים רבים, שהדרך לתקן את האופן הרשלני שבו מתנהלת ממשלת ישראל ומקבלת החלטות הרות אסון, היא ביצירת נורמה שלפיה מקבלי ההחלטות הרשלניות יתנו את הדין בגין מחדליהם הפליליים", הדגישו השניים במכתב.

הם הוסיפו כי "אם הדין לא ימוצה עתה עם האחראים, נמצא עצמנו בפני החלטות רשלניות נוספות שיגרמו לאובדן המוני של חיי אדם... יש קשר סיבתי בין מחדלי הנילונים לבין מותם של ארבעים ושלושה הרוגי אסון השריפה בכרמל".

במכתב מפרטים השניים את טענותיו של מבקר המדינה לינדנשטראוס, כפי שהובאו בדוח החמור שפורסם בשבוע שעבר אודות מחדלי מערך הכיבוי בישראל. הם תוקפים בחריפות: "היה צריך להיות ברור לראש הממשלה ולשרים הנזכרים ששלילת המשאבים תסכן חיי אדם, אך הם כנראה הימרו על כך שאסון לא יתרחש - ובכך פשעו. מקבלי ההחלטות אינם רשאים לשחק ברולטה רוסית בחיי ילדינו - ואם התרחש אסון, דבר שלצערנו אכן קרה - הם חייבים לתת את הדין על כך, ולו בכדי שאסונות דומים לא יישנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה של תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

43 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון