מכה כפולה: אמה של הנעדרת עדי יעקובי חולה בסרטן

בטי יעקובי עושה כבר 14 שנה הכל כדי לאתר את בתה עדי, כשנעלמה לפני 14 שנה בתל אביב, כשהייתה בת 17 בלבד. לפני מספר חודשים הכתה את המשפחה בשורה קשה נוספת: האם חולה בסרטן הריאות. "זה כאילו שאני חיה בסיוט", אמרה אמה של עדי ל"מעריב"

עדי יעקובי. כך היא אמורה להיראות היום (חדשות 2)

כאילו לא די למשפחת יעקובי בהתמודדות עם היעלמה של הבת עדי, שנעדרת כבר 14 שנים, לפני מספר ימים גילו בני המשפחה שהאם בטי (בת שבע) חלתה בסרטן ריאות.

מאז דצמבר 1996, בטי יעקובי מנסה ללא הפסק לאתר את בתה, שנעלמה כשהייתה בת 17. היא נוהגת להיפגש עם חברי כנסת ולהעניק ראיונות לתקשורת - הכל בשביל להעלות את המודעות ולהזכיר את סיפורה של עדי.

אלא שבחודש אוגוסט, רופאיה של בטי נאלצו לבשר לה שהיא חולה בסרטן הריאות. "גם ככה התקופה הזו קשה בשבילי", אמרה יעקובי לעיתון "מעריב". לפי העיתון, בטי החלה לחוש ברע בחודשים האחרונים, ואז קיבלה את הבשורה המרה - גידול ממאיר התגלה בריאתה השמאלית.

אמרה שתגיע לנתניה - ונעלמה

"זה גיהינום", הוסיפה. "אני עדיין בשוק. קשה לי לקבל שפתאום אני חולה בסרטן. זה חוסר אונים. אני לא יכולה לצאת לפגוש אנשים". בדבריה אמרה יעקובי כי היא משוכנעת שהסיבה למחלתה היא היעדרותה המסתורית של בתה, עדי. "זה כאילו שאני חיה בסיוט ולא מצליחה להתעורר ממנו. כשאמרו לי על המחלה חשבתי כבר ללכת לעולם הבא ולהיפטר מכל זה".

עדי יעקובי, ילידת 1980, נפרדה מאחותה התאומה ברחוב שינקין בתל אביב ביום שישי, 13 בדצמבר 1996. מעדויות שנמסרו למשטרה עולה כי היא נצפתה בפעם האחרונה סמוך לשעה 18:00 בפינת הרחובות קינג ג'ורג' והנביאים, כאשר היא מנסה לעצור טרמפ. לפני שנעלמה התקשרה לאחותה והודיעה לה שבכוונתה לישון אצל חברתה בנתניה, אך מעולם לא הגיעה לשם.

ב-2008 אותרה כתובת גרפיטי עם שמה של יעקובי, בשגיאת כתיב: "עדי יעקבי", בבניין נטוש בבת ים, אך החקירה בנושא העלתה חרס.

כל היודע דבר על מקום המצאה של עדי מתבקש לפנות לטלפון: 03-5225906

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק