היכונו למגה-פיצוץ בדרום הארץ

תושבי הנגב ישמעו בקרוב פיצוץ עז של 100 טונות חומר נפץ. הפיצוץ המבוקר ייערך ב-26 בינואר בנגב באזור בלתי מיושב ומטרתו לסייע למדינות המערב לעקוב אחרי ניסויים גרעיניים של מדינות עוינות. הדי הפיצוץ צפויים להישמע גם במרחק 45 קילומטרים

מחכים לפיצוץ הגדול ב-26 בינואר. אילוסטרציה (חדשות 2)

הכינו את אטמי האוזניים: בקרוב מאוד יתפוצצו בישראל לא פחות מ-100 טונות של חומר נפץ במסגרת ניסוי ענק שיערך בנגב. מטרת הניסוי היא לסייע למעקב העולמי אחרי פצצות אטום במדינות עוינות.

הפיצוץ מתוכנן בקפידה מזה מספר חודשים. חומר הנפץ יתפוצץ על פני האדמה באזור שאינו מיושב סמוך לסיירים, 45 קילומטרים מאילת. כתב "ידיעות אחרונות", אריה אגוזי, מדווח כי הדי הפיצוץ ישמעו ברדיוס של 45 קילומטרים ממוקד הפיצוץ ועתידים להרעיד את יישובי האזור. סיורים אוויריים יוודאו במקביל כי אין מטיילים או כלי טיס באזור שעתיד להיפגע מהפיצוץ.

הפיצוץ נערך כחלק מעבודתו של ארגון בינלאומי בראשות ארצות הברית, שתפקידו לעקוב באופן סדיר אחרי פיצוצים חשודים בעוצמות גבוהות. המטרה היא לאתר ניסויים גרעיניים שעורכות מדינות עוינות, ובראשן אירן וצפון קוריאה.

בישראל לא פועלת תחנת מעקב, אולם מדי כמה שנים היא נרתמת לסיים בכיול המכשירים בעולם באמצעות פיצוץ יזום ומבוקר שהיא עורכת בשטחה. באמצעות הפיצוץ בוחנות התחנות הרלוונטיות את כושר הקליטה שלהן, ומפיקות לקחים - לקראת פיצוצים אמיתיים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק