הרכבת הקלה בת"א יוצאת לדרך

שר האוצר יובל שטייניץ ושר התחבורה ישראל כץ הודיעו היום על קבלת ההחלטה להוציא לדרך את פרויקט הרכבת הקלה בת"א - כפי שאושר ע"י הממשלה היום. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בערוץ החדשות

הרכבת הקלה יוצאת לדרך - גם בת"א (חדשות 2)

הממשלה אישרה היום פה אחד את הצעת ההחלטה להוציא לדרך את ביצוע פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב באמצעות תקציב הממשלה. את ההודעה הרשמית על כך, במסיבת עיתונאים מיוחדת של שר האוצר יובל שטייניץ ושר התחבורה ישראל כץ, העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

ההחלטה להוציא לדרך את פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב התקבלה לאחר שהממשלה החליטה לפני כחודשיים להלאים את הפרויקט בשל ביטול הסכם הזיכיון עם זכיינית הקו האדום, קבוצת MTS באוגוסט.

120 מיליון נוסעים בשנה

הקו האדום של הרכבת הקלה צפוי לשרת כ-120 מיליון נוסעים בשנה ועד שנת 2030 צפויים להשתמש בקווי ההסעה ההמונית כ-430 מיליון נוסעים.

ארבעה מבין שבעת הקווים המתוכננים יהיו של אוטובוסים רבי קיבולת (BRT) ושלושה - האדום, הירוק והסגול, אמורים להיות קווי רכבת קלה (LRT).

כבר בעת קבלת ההחלטה על הלאמת הפרויקט, היועץ המשפטי למשרד האוצר קבע כי אין מניעה להתחיל בביצוע הפרויקט למרות עתירתה של MTS לבוררות נגד המדינה ובקשתה מהבוררים להוציא צו מניעה נגד המשך העבודות בפרויקט.

מחר: משדר מיוחד למען הכבאים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק