למרות האזהרות: סקרנים רבים בכרמל

מזג האוויר הסוער, האזהרות משיטפונות, כל אלו לא הפריעו למאות מטיילים סקרנים להגיע היום לכרמל כדי לראות מקרוב את מה שראו עד עכשיו רק בטלוויזיה

למרות שבמשרד החקלאות הוציאו צו, פקחי רשות הטבע אכפו וביקשו וגם הסערה הגיעה, המטיילים הסקרנים לא יכלו לוותר על ביקור בסוף השבוע בשבילי הכרמל השרופים.

המטיילים הרבים שעלו צפונה הצטיידו בערדליים והלכו בשבילים המוכרים, רק שעכשיו הנוף הירוק הפך לשחור. כלא דמון הפך למוקד תיירותי, ובמקום בו עלה באש אוטובוס הסוהרים הקימו עוברי אורח גלעד לזכר 43 ההרוגים.

"אני חושב שכל עם ישראל צריך לבוא לפה", אומר היום אבי שני. "אולי ייכנס להם קצת לראש מה קורה שלא מתייחסים ברצינות". ברשות הטבע חששו מקריסת עצים, מהיווצרות של בורות ומסחף גדול, כזה שייסכן את המטיילים, אך אלה כלל לא נראו מודאגים.

"ברוב המקומות גם שילטנו, וגם סגרנו עם סלעים שיימנעו גם מרכבי ה-4X4 להיכנס פנימה אבל לצערי לא בכל מקום זה עוזר", מספר מנהל מרחב חיפה ברשות הטבע והגנים דודי ויינר.

בכפר האמנים עין הוד מנסים כבר עכשיו לחזור לשגרה. באחת הגלריות הושקה היום תערוכת ציורים של מפורסמים, כאלו שלא נוהגים לצייר, אבל המצבה הזאת וציורי האש מזכירים מה היה כאן רק לפני כשבוע.

ולכל המטיילים הרבים שפקדו את אזור השריפה היתה רק שאלה אחת שחזרה על עצמה: "לא יכל הגשם הזה לרדת לפני שבוע? היה פותר לנו את כל הבעיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

מיוחד: תיעוד האסון שלב אחרי שלב

שבוע אחרי הדליקה: נמצא ארנקו של אלעד ריבן ז"ל

42 הרוגים באסון הכרמל

האש בערה 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון