הרוג נוסף באסון האוטובוס: ג'לאל ביסאן מהכפר ג'ת

בביה"ח רמב"ם בחיפה נקבע היום מותו של מישר ג'לאל ביסאן (29), שהיה אף הוא על האוטובוס שהתלקח בלהבות. 9 ימים הוא שכב פצוע אנוש - והיום נכנע לכוויות. מניין ההרוגים באסון הכרמל עלה ל-43

נכנע במאבק על חייו: בבית החולים רמב"ם בחיפה מת בשעות הצהריים מפצעיו מישר ג'לאל ביסאן, סוהר שהיה על האוטובוס שנשרף כולו באסון בכרמל. ביסאן, תושב הכפר ג'ת בצפון, בן 29 במותו, הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

ביסאן שימש כסגן מפקד משמרת בזמן האסון, ושכב בתשעת הימים האחרונים בבית החולים במצב אנוש. הלוויתו תיערך מחר בשעה 12:00 בצהריים בכפר ג'ת. בכך עלה מניין ההרוגים באסון הכרמל ל-43.

ג'לאל ביסאן (חדשות 2)
אביו של ג'לאל אמר לאחר ההודעה על מותו: "בני היה איש מאמין, איש שהאמין בעבודה שלו, נאמן לעבודה שלו. אהב את המקצוע ורצה להיות בשירות. מעידים על כך הקצינים שלו וכל מי שעבד איתו". הבכור אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מתקשים להאמין שג'לאל אינו בין החיים, אבל אנחנו אנשים מאמינים".

תשעה ימים חלפו מאז אסון האוטובוס ועשרות אזרחים מגיעים למקום האסון, סמוך לכלא דמון בכרמל, כדי לראות היכן אירעה הטרגדיה. במקום אף הוקמה אנדרטה מאולתרת - עם זרי פרחים.

המבקרים פוקדים את המקום, למרות שבמשרד החקלאות ממשיכים להדגיש שעד להודעה חדשה - אסור להגיע לכרמל, וזאת מחשש לקריסת עצים באזור השריפה.

כך אירע אסון האוטובוס

זו השתלשלות האירועים שהביאה לאסון הנורא, בו נספו 43 אנשים: בשעה 12:30 לערך, מחליטים במשטרה לסגור את הכביש, תחילה בצומת דמון. אחר כך מבוצעת חסימה גם בצומת אורן, בתחתית הציר, אבל תנועת לובשי המדים נמשכת כרגיל.

עשרות ניידות משטרה, רכבי שב"ס ואוטובוסים נמשכת. הרכבים חוזרים מהכלא למטה, עמוסים באסירים. בשל ריבוי הכוחות בכביש, בשלב כלשהו הוא כמעט נחסם לחלוטין ואפילו הניידות לא מצליחות לעבור.

ב-14:30 לערך, האש מתפשטת מערבה ומחסום נוסף נפרס מול בית אורן. אוטובוס הצוערים מתבקש לסור על עקבותיו למטה, אך האש מתלקחת וכולאת את האוטובוס, את רכבה של תנ"צ אהובה תואר ז"ל ואת רכב קציני המשטרה יצחק מלינה וליאור בוקר ז"ל. רכבו של הצלם רוני סופר מצליח להימלט, חוצה את עוצמת האש - וניצל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי: "ראש הממשלה מבין את כאב השכול של המשפחות ומחבק אותן. מאז פרוץ השריפה בכרמל התמקדו כל פעולותיו בשתי מטרות: למנוע שכול נוסף, ולהביא כוחות מוטסים, כדי שייתנו סיוע מסיבי לכיבוי האש". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

מיוחד: תיעוד האסון שלב אחרי שלב

שבוע אחרי הדליקה: נמצא ארנקו של אלעד ריבן ז"ל

42 הרוגים באסון הכרמל

האש בערה 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון