יצחק אהרונוביץ' הגיע לנחם את בני משפחת תומר

ארבעה ימים לאחר שהובאה למנוחות הגיע השר יצחק אהרונוביץ' לבית משפחתה של אהובה תומר ז"ל. "אהובה הייתה חברה אישית שלי במשך עשרות שנים", אמר לבן זוגה, "היא הייתה מכורה למשטרה ואמורה הייתה להגיע לדרגות הכי גבוהות". צפו בביקור

השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לביקור תנחומים בבית משפחתה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל, מפקדת משטרת חיפה שנספתה באסון הדליקה בכרמל.

במהלך הביקור אמר אהרונוביץ' כי אהובה ז"ל הייתה סמל ומופת לקידום הנשים במשטרה, ואף חשף כי היא "הייתה אמורה לטפס בסולם הדרגות עד לרמות הגבוהות ביותר". "אהובה הייתה מכורה למשטרה וחברה אישית שלי במשך עשרות שנים", הוסיף השר, "באתי להיפרד ממנה ולהגיד לה שבמהלך חייה היא הייתה גיבורה, וכך המשטרה תנציח אותה".

בסיום הפגישה אמר השר כי ארבעת הימים בהן ניהל את מאמצי הכיבוי, הייתה כאין וכאפס לעומת ניחום האבלים בביתה של אהובה. אהרונוביץ' הבטיח כי במהלך השבוע הבא הוא יקיים ביקורי תנחומים אצל כל משפחות הנספים באסון וכמו כן הבטיח ללוות אותן בעתיד.

תנ"צ תומר הזעיקה עזרה דקות לפני שהרכב עלה באש

בתחילת השבוע פרסמנו את הדיווח האחרון של המפקדת האהובה בקשר, רגע לפני שקפצה אל הלהבות במטרה לעזור לעשרות הסוהרים שנלכדו באש, האש שגרמה גם למותה.

תומר התקרבה לאזור בית אורן והבחינה במספר בתים עולים באש בשכונה קטנה. היא הרימה את מכשיר הקשר ודיווחה לחפ"ק במרחב החוף על מה שרואות עיניה. "גבעת וולפסון לא מפונה", התריעה מפקדת משטרת חיפה, "יש שם אנשים וכלי רכב ואי אפשר להגיע אליהם". ההקלטה הנדירה נחשפה רק הערב, אחרי שאותרה במקרה על ידי צלם חדשות.

מיד לאחר מכן נסעה מאחורי אוטובוס הסוהרים שהוזעק לסייע בפינוי כלא דמון, נקלעה למלכודת האש ונלכדה בלהבות. היא פונתה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, כשהיא סובלת מכוויות קשות בכל חלקי גופה. ביום שני היא נפטרה.

"היא הפכה לסמל"

במשך ארבעה ימים נאבקו הרופאים על חייה, עד שלבסוף, בבוקר 6 בדצמבר, נאלצו לקבוע את מותה. צמרת המשטרה, שרים ואלפי חברים הגיעו לבית העלמין הצבאי בחיפה והתקשו להסתיר את התרגשותם.

"אני מרגיש שאחותי הפכה לסמל, הייתי מעדיף שזה לא יהיה ככה, אבל זה מה שקרה", אמר הערב אחיה, דוד טבצ'ניק, ושמנסה להתאושש ההמכה הגדולה שחטפה משפחתו.

טבצ'ניק סיפר כי מגיל צעיר הפגינה אהובה מנהיגות. "בארבעה ימים שישבתי עם קצינים שלה, הם סיפרו שהיכן שהיה סכסוך – היא פתרה את זה. בכל מקום איפה שהיה צריך להיות עזרה – היא נתנה. כל זה בלי להתפרסם ואנחנו גם לא ידענו את זה. עכשיו לאחר מותה הכרתי יותר טוב את אחותי".

"הייתי לידה בחדר אבל לא רציתי לראות אותה במצב כזה, כדי שאזכור אותה כמו שהיא הייתה. התקשר אלי עורך דין שהכרתי לה אותו, הם היו בקשר והוא אמר לי שהיא אישה יחידה בדורה, במינה. זו התגובה הכי הכי ששמעתי". את דבריו סיכם: "אמא של אהובה, בת 82, לא מפסיקה לבכות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון