תמונות חדשות: הכבאים תופסים את ראשם מול האש

יותר משבוע לאחר האסון בכרמל, כבר ברור כיצד נקלע אוטובוס צוערי השב"ס למלכודת מוות, כשלצידו 3 קציני משטרה ו-3 כבאים. תמונות חדשות שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט מתעדות את הכבאי דני חייט נוהג לאחור, בעוד אלעד ריבן ואורי סמנדייב ז"ל מחזיקים את ראשם כלא מאמינים. בתמונה אחרת: ניידות קציני המשטרה מול האש

שבוע לאחר אסון האוטובוס, נחשפות תמונות חדשות של רגעי המאבק באש - דקות לפני שצוערי האוטובוס והכבאים נכנעו לאש.

בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט נראים הכבאים אלעד ריבן ואורי סמנדייב ז"ל, ודני חייט, שנפצע באורח קשה מאוד, יושבים יחד בכבאית המיושנת. דני מסובב את ראשו לאחור כדי לנהוג ברברס, ואילו אלעד ואורי תופסים את ראשיהם כלא מאמינים. לצד הכבאים נראות בתמונות ניידות המשטרה של אהובה תומר, ליאור בוקר ואיציק מלינה ז"ל, רגע לפני שהאש השיגה אותם. התמונות פורסמו הבוקר לראשונה בעיתון "מעריב".

מי שצילם את התמונות הוא הצלם אלי יבלינוביץ, שהעניק לבני משפחתו של דני חייט את התמונות אתמול כשהגיע לבקר בבית החולים רמב"ם. יבלינוביץ מספר שהוא היה נרגש מאד כשתיאר את הרגעים האחרונים של שני הכבאים אלעד ואורי ז"ל, ואת מאבקו הנואש של דני חייט לכבות את האוטובוס הבוער ולנסות להציל מישהו מיושביו.

"דני צעק: 'אני אכבה אתכם ואתם תברחו מפה'"

גם בני משפחתו של חייט -  אחותו טלי בן יקיר, הוריו בת שבע ומוטי ואחיו רון – התרגשו מאד. "פגשנו את הבן האדם האחרון שהייתה לו קרבה של ממש עם אח שלי", סיפרה בן יקיר בקול חנוק לעיתון "מעריב". "אלי הצלם דיבר עם דני, הוא שמע אותו, הוא ראה אותו. דני לא פחד מכלום בדרך להציל חיים, הוא פשוט הלך אל תוך האש. אני בטוחה שאם היום הוא היה נקלע לאותה סיטואציה, אפילו אם היה יודע כבר את ההשלכות של מצב כזה, הוא היה חוזר על המעשה שלו. כזה הוא".

דני הוא שכיבה את שני הג'יפים שהיו בשטח, של אלי הצלם ושל צלם נוסף, רוני סופר. "הוא צעק לעברם: 'אני אכבה אתכם ואתם תברחו מפה כי אחרת זה לא ייגמר טוב', והם נכנסו לג'יפים וברחו כשדני עושה עליהם חיפוי של מים ומרטיב את הרכבים שלא יעלו באש", אומרת אחותו של דני חייט.

אלעד ואורי מחזיקים את הראש כלא מאמינים

באחת התמונות נראות בבירור גם שתי ניידות המשטרה, האחת של תת-ניצב ליאור בוקר וסגן ניצב איציק מלינה ז"ל; והשנייה של תת-ניצב אהובה תומר ז"ל, רגע לפני שנכנעו ללבות. בתמונה נוספת נראים שלושת הכבאים, כשחייט מוציא את ראשו כדי לנהוג לאחור, ואילו ריבן וסמנדייב נראים כשהם מחזיקים את הידיים על הראש כלא מאמינים למראה עיניהם.

במהלך המפגש תיאר הצלם את הרגעים האחרונים כשבין היתר מתברר כי הניידות והאוטובוס נסעו לאחור. "הבנו שהיה שם לחץ נוראי, כולם ניסו להימלט", סיפרה בן יקיר. "כל אחד חיפש דרך לברוח משם, אבל האש סגרה עליהם. היה מי שברח, אבל דני, ריבן וסמנדייב נשארו שם באומץ בניסיון לכבות את האוטובוס ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

מיוחד: תיעוד האסון שלב אחרי שלב

שבוע אחרי הדליקה: נמצא ארנקו של אלעד ריבן ז"ל

42 הרוגים באסון הכרמל

האש בערה 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון