מכתב הרבנים: ההתנגדות מתרחבת

אחרי התנגדותם של הרב אלישיב והר שטיינמן, מצטרפים הערב רבנים נוספים ומתנגדים ל"מכתב הרבנים" נגד השכרת ומכירת דירות לערבים. "זו לא הדרך - גם אם זו ההלכה", הם טוענים

מנהיג הציבור החרדי הרב אלישיב יוצא היום בקריאה דרמטית נגד הרבנים שדרשו שלא להשכיר ולמכור דירות לערבים. ללשונו, "יש רבנים שאסור למסור לו עט". אך לרב אלישיב הצטרף הערב גם הרב שטיינמן. השניים נמנים עם בכירי הציבור החרדי ומכנים את היוזמה הזו "חסרת אחריות, התגרות, פרובוקציה לאומנית" ממנה הציבור החרדי סולד ממנה.

ההתבטאויות הללו הביאו הערב שורה של רבנים לפרסם שורה של הבהרות, לפיהן הם מסתייגים לחלוטין מעמדותיהם של הרב אלישיב ושטיינמן, כך נודע לחדשות 2. עם הרבנים שהצטרפו לביקורת על העצומה: הרב הראשי של רעננה, הרב הראשי של הרצליה, הרב הראשי של ראשון לציון, הרב הראשי של רמת השרון, הרב הראשי של אשדוד, הרב הראשי של רחובות ושני רבנים נוספים - הרב אריאל והרב דרוקמן.

כל המבקרים טוענים כי לא זו הדרך - גם אם זו ההלכה. יוזמי העצומה אומרים הערב בתגובה: "אנחנו מבינים, נסיר את החתימות אם צריך, אך יש עוד רבים שתומכים בה".

היועץ המשפטי לממשלה בודק חשד לפלילים

במשרד היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, אמרו הערב כי הם בוחנים את "קיומם של היבטים פליליים ומשמעתיים העולים לכאורה מן האמירות המיוחסות לרבנים".

את הדברים אמרה עו"ד נועה מישור, העוזרת ליועץ המשפטי, בתגובה לפנייתו של חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ בעניין. "היועץ המשפטי לממשלה סבור כי על פני הדברים, האמירות המיוחסות לרבנים מעוררות בעייתיות רבה במספר היבטים", כתבה עו"ד מישור.

"על פניו, לפחות בכל הנוגע לנושאי תפקיד ציבורי - האמירות אינן עולות בקנה אחד עם התנהלות ציבורית ראויה", הוסיפה היועצת.

בד בבד עם דברי היועץ המשפטי לממשלה הוציא מנהיג העדה החרדית-ליטאית הרב אליישיב הודעה המגנה את דבריהם של חותמי המכתב: "צריך לקחת מרבנים כאלה את העט", הבהיר הרב אלישיב למקורביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק