אחותה של טלי עטר ז"ל: שופכים את דמה בפעם השנייה

חצי שנה אחרי רצח טלי עטר ז"ל ועוברה בידי שכנתה, נחשפו קלטות רשת הקשר של המשטרה שחשפו זלזול בטיפול השוטרים. אחותה של טלי, מסרבת לטענות הסניגורים לפיהן הנאשמת פעלה מתוך הגנה עצמית ומחזירה את האשמה לשכנה: "לא השוטרים אשמים ברצח אחותי – אלא הרוצחת עצמה"

יממה אחרי שנחשפו קלטות רשת הקשר המשטרתית שמראה את הזלזול של השוטרים בטיפול ברצח טלי עטר ז"ל ועוברה באשדוד, ואת הליקויים המקצועיים עליהם ממליצה ועדת הבדיקה המשטרתית, תוקפת אחותה של טלי את הסניגורים וטוענת: "השוטרים לא אשמים ברצח של אחותי, אלא הרוצחת עצמה".

בקלטות, שתוכנן פורסם אמש במהדורה המרכזית, נשמע פקד שי שלמה, קצין הסיור במשטרת אשדוד, לאחר שקיבל את הדיווח על סכסוך השכנות שהוביל לרצח: "תגיד לשכנה שתיקח את הפסולת, תשים לשכנה השנייה את הפסולת בכניסה לבית, אקנה לה לבנת חבלה ושתשים לה בתוך הכניסה לבית... תגיד לאלי שמואל שיגיד לה שאם היא לא רוצה לעבוד בזבל כל החיים שלה שתיזהר לזרוק את הפסולת... שכנים רבים ואני צריך לבזבז על זה ניידת סיור".

"כששמעתי את השוטרים מתלוצצים מאוד כאב לי, אבל כשהגעתי לבית המשפט היה לימאוד חבל לשמוע את הסניגורים שלה שלא ציינו ששיחת הקשר נערכה בשעה 10:40 ולא בשעת הרצח - שאירע בשעה אחת", אמרה אחותה של טלי עטר, איריס מרציאנו, בריאיון לערוץ החדשות. "בכך הם הפנו את אור הזרקורים לשוטרים כאילו הם לא פעלו כדי למנוע את הרצח של אחותי, וזה עיוות. הם שופכים את דמה של אחותי בפעם השנייה. מי שאשם ברצח היא הרוצחת!"

לטענתה, הקלטות מסיתות את האשמה מהנאשמת, שהתקשרה למשטרה ואמרה שהיא הולכת לרצוח את שכנתה טלי עטר. "לא נכון לתת לסניגורים להעביר את אור הזרקורים למשטרה", אמרה מרציאנו.

"הסניגורים מפנים את האשמה למשטרה ומעוותים המציאות"

"כל שיחה שמגיעה צריך להתייחס אליה בכבוד הראוי, אבל הקלטות שבית המשפט שיחרר אתמול הן עיוות של המציאות", הוסיפה אחותה של הנרצחת. "היא אמרה למוקדנית: 'אני הולכת לפתוח לה את הבטן, אני הולכת לרצוח אותה ואז היא ירדה מהבית בקור רוח ודקרה אותה. את זה הם לא בחרו להשמיע, אלא את הקשר בין שני השוטרים שהייתה בבוקר".

לדבריה, הסניגורים של הנאשמת ברצח חוטאים לאמת כשהם טוענים להגנה עצמית מצדה. "מי שרוצה להגן על עצמו לא מבתר גופה", אמרה איריס מרציאנו בזעם. "תראו את הדוח ותבינו בעצמכם היא לא השאירה איבר אחד שלם בגופה של אחותי".

המלצת המשטרה: הקצין יישלח ליום עיון

כמה דקות לאחר קבלת הדיווח נעלם הזלזול של השוטרים, כאשר זירת סכסוך השכנות הפשוט לכאורה - הפך לזירת רצח. "יש כאן אישה בהיריון שחתכו אותה", זעקה אחת השכנות למוקדנית המשטרתית.

לאחר האירוע הוקם צוות בדיקה במשטרה, שלא מצא תקלות מבצעיות בהתנהלות השוטרים באירוע, אבל נתקלו בליקויים מקצועיים, עליהם לא יענשו השוטרים אלא יישלחו ליום עיון. סניגוריה של הנאשמת ברצח, מזל בר-אושר, טוענים כי אפשר היה למנוע את הרצח במידה והשוטרים היו מתנהלים כראוי.

"הנאשמת זועקת לעזרה, והמשטרה בעצם מתעכבת בהגעה בגלל התבטאויות סיווג לא נכון של הפנייה", אמר עו"ד תומר אורינוב מהסנגוריה הציבורית. "הנאשמת פעלה מהגנה עצמית, להשקפתה", הוסיף עו"ד יובל ליברדו המייצג את בר-אושר.

המשטרה מסרה בתגובה: הקצין הגיע לזירה בתוך דקות ספורות אך לצערנו לא היה ניתן להציל את המנוחה, המלצנו לפתוח נגד הקצין בהליך משמעתי בשל התבטאויותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק