חברת הביטוח מקשה: הצוערים נשרפו מחוץ לאוטובוס

ההתמודדות עם האסון הנורא שפקד את משפחות צוערי שירות בתי הסוהר שנשרפו למוות בשריפה בכרמל לא נגמר: חברת הביטוח איילון, משרד הביטחון וקרן הפנסיה מבטחים מנסים להסיר מעליהן את חובת הפיצוי. ה"דה מרקר" מפרסם כי במוקד הוויכוח: השאלה אם הצוערים נשרפו בתוך האוטובוס או מחוצה לו והאם מדובר בתאונת דרכים

אסון אוטובוס הסוהרים בשריפה בכרמל מתגלגל לקרב משפטי משולש בין חברת הביטוח איילון, משרד הביטחון וקרן הפנסיה מבטחים - סביב השאלה מי ישלם למשפחות הנספים את תשלומי הביטוח והפיצויים, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, כפי שמפרסם הבוקר כתב ה"דה-מרקר" נעם בר. במוקד המחלוקת עומדת השאלה אם הסוהרים נשרפו בתוך האוטובוס או מחוצה לו, ואם מדובר בסוג של תאונת דרכים. "כזה מקרה מסובך עוד לא היה", אמר אתמול בכיר בענף הביטוח.

משרד הביטחון, שאחראי על אוכלוסיית עובדי שירות בתי הסוהר (שב"ס) כפי שהוא אחראי על חיילי צה"ל, וקרן הפנסיה מבטחים, שבה היו מבוטחים 20 מהרוגי האסון, אמורים לשלם בקרוב עשרות מיליוני שקלים למשפחות הנספים באסון - אך הם אינם מתכוונים לשאת לבד בנטל. קרן הפנסיה ומשרד הביטחון צפויים לגלגל חלק גדול מהתשלום שיועבר למשפחות הנספים לפתחה של חברת הביטוח איילון, בגל של תביעות ביטוח רכב חובה.

חברת הביטוח איילון ביטחה את האוטובוס שנשרף, ותשלם מיליון שקל על נזקי הרכוש של האוטובוס, אך זהו הכסף הקטן. ביטוח רכב חובה שעשתה איילון לאוטובוס, חושף אותה לתביעות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. ביטוח רכב זה כולל פיצוי על כאב וסבל של הנספים קודם שמתו, בהיקף של כ-300 אלף שקל להרוג, פיצוי על אובדן השתכרות, שצפוי להגיע בממוצע ליותר ממיליון שקל לאדם שמת, וטיפולים והוצאות למשפחות ההרוגים בסכומים משתנים. בסך הכל, החשיפה של איילון לתביעות ביטוח רכב חובה עקב אסון האוטובוס צפויה להגיע לסכום של 50-70 מיליון שקל.

חברת הביטוח: הצוערים נשרפו מחוץ לאוטובוס

בחברת הביטוח איילון טוענים כי כלל לא מדובר בתאונת דרכים, וביטוח רכב חובה לא אמור להיות מופעל במקרה זה, כך שהכסף שאמור לעבור למשפחות נמצא באחריות משרד הביטחון. "האוטו נעצר בגלל השריפה. אחרי כן הסוהרים יצאו מהאוטובוס ורצו לכיוון חומת האש. עדויות של אנשים שהיו שם דיברו על 20-30 איש שהתחבקו יחד ונשרפו על הכביש, כך שעיקר הקבוצה נשרפה באש שהיתה מחוץ לאוטובוס. זה לא ביטוח חובה, זו לא תאונת דרכים", הסבירו בחברה.

עד שיוכרע המאבק מתכוננים בקרן הפנסיה מבטחים להעביר בקרוב למשפחות ההרוגים שהיו מבוטחים אצלה סכום כולל של 18-20 מיליון שקל. החשיפה של איילון היא ברמת חברת הביטוח ממש, וכל תשלום שהיא תעביר למשפחות הנספים ישפיע על שורת הרווח שתציג החברה בדו"חותיה הכספיים הבאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון