מזהירים את הסקרנים: אל תגיעו לכרמל

ישראלים רבים עקבו בסוף השבוע אחר השריפה הגדולה שכילתה 5 דונמים של יערות וחורש בכרמל. כעת, אחרי שהאש כבתה, רבים מהם רוצים להגיע לאזור כדי לחזות בהרס מקרוב, אבל ברשות הטבע והגנים מזהירים את המטיילים מפני קריסת עצים ומפולות בוץ שעלולות להתרחש באזור

שבוע אחרי אסון השריפה בכרמל, לא מעט מטיילים וסקרנים פוקדים בימים האחרונים את מוקדי השריפות כדי לראות ולאמוד את הנזק שנגרם. אתמול פרסמו הגופים האחראים על שמירת הטבע, אזהרה לציבור בה הם קוראים להימנע מלהגיע לאזור השריפה ומתריעים מפני הסכנות בטיול באזור הכרמל.

"אני מבקש מהמטיילים לא להגיע לאזור עד אשר נבחן נבדוק ונטפל בכל אותם אזורים, ואז נזמין גם את הציבור לבוא ולראות", אמר הבוקר גיא אַיילון, מנהל מחוז הצפון ברשות הטבע והגנים, בריאיון לחדשות 2. "כרגע הקרקע לא אחוזה טוב על ידי שורשי העצים שנפגעו ויש סכנה למפולות שיכולות ממש לקבור אנשים שיגיעו לטייל באזור".

"כל שבילי הטיול בכרמל באותם אזורים שנשרפו עדיין לא נפתחו, כיוון ששרידי עצים מטים ליפול יכולים לפגוע במטיילים סקרנים", הוסיף איילון. "כל חניוני המטיילים גם הם נשרפו, ולכן כל מי שיגיע לנפוש שם יכול להיפגע מעצים שייפלו".

לדבריו, הגשם שצפוי לנו בסוף השבוע, עשוי עוד להחריף את המצב, סיבה נוספת לשקול שוב טיולים באזור. מזג האוויר הקריר שהחל מיד אחרי כיבוי השריפה, יתגבר במהלך סוף השבוע עם מערכת חורפית שמגיעה לאזורנו. מחר יהיה מעונן חלקית עם גשם מקומי ותורגש ירידה קלה בטמפרטורות. בשבת צפוי לרדת גשם מדי פעם, כשהוא מלווה ברוחות חזקות וירידה ניכרת בטמפרטורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק