השעון המשיך לתקתק אחרי האסון

אחרי שהאש כובתה והעשן התפוגג, התגלו השרידים מהשריפה הגדולה בכרמל. כוחות הכיבוי מתחנת חדרה וחיפה שסיירו במקום נדהמו לגלות שעון יד שככל הנראה היה שייך לאחד הנספים באסון, כשהוא עדיין פועל. רצועת השעון נמצאה חרוכה אך השעון עצמו שרד את השריפה. את התמונה צילם צלם "ידיעות אחרונות", ערן יופי כהן

למרות האסון - הזמן ממשיך לרוץ: כוחות כיבוי מתחנות חדרה וחיפה שסרקו את מקום האסון בכרמל שבו נספו 42 בני אדם, המשיכו לסרוק אתמול את הזירה. לפתע הם נתקלו בשריד שגרם להם לקפוא במקום: שעון יד ששייך כנראה לאחד הנספים בשריפה, נמצא על הקרקע בעיקול הסמוך לכלא דמון, כשהוא עדיין פועל.

קשה להתעלם מהתחושות שהתמונה, שצילם ערן יופי כהן ושפורסמה הבוקר בידיעות אחרונות, מעוררת במי שצופה בה. לא פחות קשה להבין כיצד השעון שרד את הלהבות שכילו את כל מה שהיה סביבן. גם רצועת השעון העשויה גומי, נחרכה ונשרפה כמעט לחלוטין, אך הספרות על צג השעון המשיכו לפעול כאילו לא אירע דבר. השעון הועבר לידי המשטרה, שם מחפשים כעת למי הוא שייך.

כחלק מהחזרה לשגרה אחרי שריפת הענק, שירות בתי הסוהר יאכלס היום מחדש את כלא דמון שפונה בעקבות הדליקה. כ-500 אסירים ביטחוניים ושוהים בלתי חוקיים יוחזרו לכלא באופן הדרגתי לאחר ששוכנו בבתי כלא בצפון הארץ. כלא כרמל הסמוך לעתלית אוכלס גם הוא מחדש בשעות הבוקר.

מצמרר: הכבאים נלכדים בלהבות

בתמונות שנחשפו אתמול מתועדים רגעי האסון במלכודת האש שאליו נקלע האוטובוס. כשהוזעקו אורי סמנדייב ז"ל, אלעד ריבן ז"ל ודני חייט לחלץ את הצוערים שנלכדו באוטובוס הבוער - הם לא היססו לרגע. שלושת הכבאים מיהרו אל הלהבות בכבאית המיושנת ונלחמו באומץ לב נדיר בחומת האש הענקית. רק אחד מהם שרד ונאבק כבר ימים ארוכים על חייו.

בתמונות שצילם אלי יבלינוביץ נראים הכבאים מנסים לכבות את הרכב הבוער ללא הצלחה. אחד מהם תופס את ראשו כשהוא מפנים את גודל הדליקה, אך ממשיך במאמצי הענק בתקווה שמישהו מהצוערים אולי ייצא חי מהתופת.

השלושה, ללא ציוד מגן, ידעו שהקרב כנראה אבוד - אבל סירבו להרים ידיים. לבסוף גם הם לא יכלו ללהבות. הכבאים נקלעו למלכודת האש, ממנה יצא רק חייט בחיים. אלעד, המתנדב הצעיר בן -16 ואורי בן ה-27 נספו.

באחת התמונות ניתן לראות את רכבה של תנ"צ אהובה תומר מצולם על רקע הלהבות - רגע לפני שנלכד בהן. אהובה תומר נכוותה קשות - וכעבור ארבעה ימים מתה מפצעיה.

כעת שוכב חייט במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם. מצבו קשה מאוד,אבל מוגדר יציב. "אנחנו רק מקווים שהוא יתעורר", אומרים הוריו שלא עוזבים את מיטתו ומתפללים שהכבאי שסיכן את חייו כדי להציל אחרים - יפקח את עיניו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון