תיעוד מצמרר: הכבאים נלכדים בשריפת הענק

סיפורם של צוערי השב"ס, הכבאים שחשו לעזרתם ואהובה תומר צמרר את כולנו. הצלם אלי יבלינוביץ שהיה באזור, צילם את רגעי האימה בהם רואים את רכבה של אהובה לפני שעלה באש, ואת הכבאים עומדים עם כבאית ישנה מאוד ומנהלים קרב חסר סיכוי מול להבות הענק

כשהוזעקו אורי סמנדייב ז"ל, אלעד ריבן ז"ל ודני חייט לחלץ את הצוערים שנלכדו באוטובוס הבוער - הם לא היססו לרגע. שלושת הכבאים מיהרו אל הלהבות בכבאית המיושנת ונלחמו באומץ לב נדיר בחומת האש הענקית. רק אחד מהם שרד ונאבק כבר ימים ארוכים על חייו.

בתמונות, שצילם אלי יבלינוביץ ומתעדות את הרגעים מהאסון, נראים הכבאים מנסים לכבות את הרכב הבוער ללא הצלחה. אחד מהם תופס את ראשו כשהוא מפנים את גודל הדליקה, אך ממשיך במאמצי הענק בתקווה שמישהו מהצוערים אולי ייצא חי מהתופת.

השלושה, ללא ציוד מגן, ידעו שהקרב כנראה אבוד - אבל סירבו להרים ידיים. לבסוף גם הם לא יכלו ללהבות. הכבאים נקלעו למלכודת האש, ממנה יצא רק חייט בחיים. אלעד, המתנדב הצעיר בן -16 ואורי בן ה-27 נספו.

באחת התמונות ניתן לראות את רכבה של תנ"צ אהובה תומר מצולם על רקע הלהבות - רגע לפני שנלכד בהן. אהובה תומר נכוותה קשות - וכעבור ארבעה ימים מתה מפצעיה.

כעת שוכב חייט במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם. מצבו קשה מאוד,אבל מוגדר יציב. "אנחנו רק מקווים שהוא יתעורר", אומרים הוריו שלא עוזבים את מיטתו ומתפללים שהכבאי שסיכן את חייו כדי להציל אחרים - יפקח את עיניו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון