"אמא של אהובה לא מפסיקה לבכות"

דוד טבצ'ניק, אחיה של תת ניצב אהובה תומר שנהרגה בשריפת הענק בכרמל, מתקשה לעכל את האסון שנחת על משפחתו. "עכשיו אני מכיר אותה טוב יותר משהכרתי כל חיי", אמר והוסיף: "אמא שלה, בת 82, לא מפסיקה לבכות"

ביום חמישי, 2 בדצמבר, נסעה אהובה תומר, מפקדת משטרת חיפה, מאחורי אוטובוס הסוהרים שהוזעק לסייע בפינוי כלא דמון, בעקבות שריפת הענק בכרמל. תומר נקלעה למלכודת האש ונלכדה בלהבות. היא פונתה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, כשהיא סובלת מכוויות קשות בכל חלקי גופה.

במשך ארבעה ימים נאבקו הרופאים על חייה, עד שלבסוף, בבוקר 6 בדצמבר, נאלצו לקבוע את מותה. הערב שוחח אחיה, דוד טבצ'ניק, עם חדשות 2 בעצב רב, וסיפר על המכה הגדולה שחטפה משפחתו.

"אתמול בערב נערכה הלוויה, היו עשרות אנשים והבוקר התחילו להגיע הרבה אנשים, אנחנו יודעים שאמורים להגיע אלפים", אמר. "אני מרגיש שאחותי הפכה לסמל, הייתי מעדיף שזה לא יהיה ככה, אבל זה מה שקרה".

טבצ'ניק סיפר כי מגיל צעיר הפגינה אהובה מנהיגות. "בארבעה ימים שישבתי עם קצינים שלה, הם סיפרו שהיכן שהיה סכסוך – היא פתרה את זה. בכל מקום איפה שהיה צריך להיות עזרה – היא נתנה. כל זה בלי להתפרסם ואנחנו גם לא ידענו את זה. עכשיו לאחר מותה הכרתי יותר טוב את אחותי".

"הייתי לידה בחדר אבל לא רציתי לראות אותה במצב כזה, כדי שאזכור אותה כמו שהיא הייתה. התקשר אלי עורך דין שהכרתי לה אותו, הם היו בקשר והוא אמר לי שהיא אישה יחידה בדורה, במינה. זו התגובה הכי הכי ששמעתי". את דבריו סיכם: "אמא של אהובה, בת 82, לא מפסיקה לבכות".

האישה שעשתה היסטוריה

תנ"צ אהובה תומר נולדה ב-14 באוקטובר 1957 בברית המועצות ועלתה לישראל כשהייתה בת שנתיים. היא גדלה בקריית אתא והצטרפה למשטרה ב-15 בינואר 1982, לאחר שסיימה את שירותה כקצינה בצה"ל.

במהלך השנים התקדמה תומר בסולם הדרגות ושימשה בין היתר כקצינת מבצעים, ראש לשכת סיור ודוברת מרחב חיפה. בשנת 1997 עשתה הקצינה המוערכת היסטוריה, והייתה לאישה הראשונה בישראל שמונתה למפקדת תחנת משטרה - בנהריה. שנתיים לאחר מכן הושעתה מתפקידה לאחר שהואשמה בקבלת כספים במרמה.

בתום מאבק משפטי ממושך תומר זוכתה מכל אשמה וחזרה לשורות המשטרה - כסגנית מפקד משטרת חיפה. לאחר מכן מונתה לקצינת אגף המבצעים של המחוז הצפוני. בשנת 2009 קבעה תומר תקדים נוסף כשקודמה לתפקיד מפקדת משטרת חיפה, התחנה הגדולה בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

בן זוגה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון