אביו של הנער החשוד בגרימת שריפת הענק: "מנסים לעשות לינץ'"

בריאיון ראשון מכחיש אביו של החשוד המרכזי בהצתה שגרמה לשריפת הענק כי לבנו בן ה-14 כל קשר לאסון. "החוקרים לחצו עליו, איימו עליו והפחידו אותו", מאשים האב ומשוכנע: "זה ניסיון לינץ'". במקביל מתברר כי נער נוסף, שטרם מלאו לו 13, נעצר בחשד למעורבות באירוע

גם היום, חמישה ימים אחרי שריפת הענק בכרמל, מתקשה המשטרה לקבוע מי הוא האחראי לדליקה הגדולה בהיסטוריה של ישראל. לאחר שהבוקר שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים הקטין בן ה-14 מעוספיא, החשוד המרכזי באירוע, מתברר הערב שעוד נער, שטרם מלאו לו 13, נעצר בחשד למעורבות בגרימת השריפה. במשטרה בודקים כעת את מידת מעורבותו של הצעיר.

במקביל ממשיך ח', אביו של החשוד המרכזי, לטעון כי לבנו אין כל קשר לדליקת הענק. "הייתה התפתחות בחקירה והנער שנעצר עכשיו זיכה את הבן שלי", מתעקש ח'. לדבריו, בעת השריפה היה בנו בבית הספר, ואומר כי ישנן הוכחות לכך. "התלמידים האחרים, המחנך ואפילו השומר ראו אותו", הוא מציין.

האב מאשים את החוקרים והשוטרים שגרמו לבנו לשחזר ולהודות במה שלא ביצע. "הם לחצו עליו, איימו עליו והפחידו אותו", זועם ח'. "הם חקרו אותו במשך שש שעות בלי אוכל ושתייה, הם רצו לעשות עליו לינץ', שיהיה הקורבן של כל מה שקרה". על פי טענתו ובניגוד לחשדות לכך שבנו השליך גחל נרגילה, מכריז האב: "הוא בכלל לא מעשן".

לסיכום, מבקש האב להביע את תנחומיו ואת צערו על נזקי השריפה ו-42 הקורבנות שנספו. "זה אסון לכל המדינה וגם לנו", הוא מכריז, אבל חוזר ואומר: "אני יודע שהבן שלי לא היה שם. האשימו אותו לשווא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על חקירת השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

42 הרוגים באסון הכרמל

האש הכריעה את אהובה תומר

מדריך: מה יעשה מי שביתו נפגע?

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

בימים הקרובים: דוח חמור על שירותי הכבאות

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" מעל הכרמל

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח