צפו: ישראל מודה לכוחות ההצלה הזרים

מדינות רבות נתרמו למאבק בשריפת הענק בכרמל ושלחו לישראל מטוסי כיבוי, כבאים ומומחים לשעת חירום. כאות תודה לסיוע, נשיא המדינה ערך היום טקס הוקרה למשלחות הזרות. הנשיא אמר: "כפי שניצחנו יחד את האש ננצח גם מכשולים אחרים ונביא לשלום", נתניהו: "אנשים מובחרים ואמיצים הפגינו את גדולת האדם". צפו בטקס

עם סיומה של שריפת הענק בכרמל, בישראל התפנו להודות לכוחות הסיוע הבינלאומיים שסייעו בהשתלטות על הלהבות. נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו ערכו היום במשכן הנשיא אירוע הצדעה ותודה לאנשי החירום והכבאות מכוחות ההצלה הזרים. את הטקס העברנו כאן בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רה"מ בנימין נתניהו העניק יחד עם הנשיא תעודות הוקרה לראשי המשלחות הזרות על פועלם ועזרתם למיגור השריפה. בנוסף לנתניהו ופרס שנשאוו דברי תודה, גם נציג המשלחת היוונית, שמנתה מעל ל-70 אנשי סיוע, נאם בשם הכוחות הזרים.

באירוע השתתפו למעלה מ-250 חברי המשלחות. ביניהם כבאים, טייסים, מומחים לשעת חירום ושגרירים. בין במדינות שנתרמו למאבק בשריפה: אזרבייג'אן, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, מצרים, צרפת, גרמניה, יוון, הולנד, איטליה, ספרד, שוויץ, בריטניה, ארה"ב ורוסיה.

"הפעם היה תורה של ישראל לבקש עזרה"

"ראינו את זה לא בשיר ולא בספק אלא במציאות. יש שעות שבהם גם האדם המודרני והטכנולוגי מרגיש כמה קטן הוא מול איתני הטבע. דווקא כאן מפגינים אנשים מובחרים ואמיצים את גדולת האדם", אמר רה"מ נתניהו בנאומו.

"הם עזרו וחברו לטייסים והכבאים האמיצים שלנו. הם חזרו וחגו נחתו והמריאו באש ובמים פשוטו כמשמעו כנשרים קלו ומאריות גברו. תודה על מה שעשיתם. אני רוצה להודות עמוקות לכם ולממשלות שאתם מייצגים, הגעתם ראיתם פעלתם וכיביתם את האש".

"במשך שנים שלחנו משלחות לכל קצוות עולם, כמו שלאחר רעידת האדמה בהאיטי המשלחת הראשונה שהקימה בית חולים בשטח הייתה ישראל. פעם אחר פעם הייתה ישראל שם כדי לעזור, אבל שבוע שעבר זה היה תורה של ישראל לבקש עזרה וכל אחד מכן מיד השיב לקריאתנו. טסתם איתנו כתף לכתף ונלחמנו בשריפה הנוראית שידענו וניצלו חיים רבים", סיכם. 

נשיא המדינה מצא בסיוע המדינות פתח לשלום. "לרוב אנחנו שולחים נציגים לסייע במדינות זרות, הפעם נזקקנו אנו לסיוע. התגייסותכם פתחה עידן חדש בקשר שבין מדינותינו. כפי שניצחנו יחד את האש ננצח גם מכשולים אחרים ונביא לשלום. אם ניתן להילחם בקטסטרופות אנו יכולים ללחום בעוינות, להתאחד ולהביא שלום לכל העמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק