עשרות רבנים: לא להשכיר לערבים

הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי הם בין החותמים על "גילוי הדעת" השנוי במחלוקת, שחיבר רבה של צפת, הרב שלמה אליהו. לפי המסמך, אין להשכיר או למכור דירה לערבים ולזרים. "אסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי", מוסבר. על המסמך חתמו מעל 50 רבנים מרחבי הארץ

רבנים נגד ערבים וזרים: חמישים רבני ערים הצטרפו לאחרונה לרבה של צפת, הרב שמואל אליהו, וחתמו על מכתב שקורא לא להשכיר דירות ולא למכור דירות לערבים ולזרים. בין החותמים, גם גדולי הרבנים החרדים - הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי, כך דווח בערוץ 7.

ב"גילוי הדעת" עליו חתמו הרבנים נכתב כי: "אסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי. כדברי הרמב"ם: '...שנאמר 'וְלֹא תְחָנֵּם' (דברים ז ב). - לא תיתן להם חניה בקרקע שאם לא יהיה להן קרקע ישיבתן ישיבת עראי היא...' (הלכות ע"ז; י,ד). והזהירה עליו התורה כמה וכמה פעמים שהוא גורם רעות ומחטיא את הרבים בנישואי תערובת שנאמר: 'כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי' (דברים ז ד)".

עוד נכתב כי: "ועוד רעה על רעה, שהמוכר או המשכיר להם דירה באזור שגרים בו יהודים גורם נזק גדול לשכניו... ומן המפורסמות הוא שבעקבות מכירה או השכרת דירה אחת יורד מחיר כל דירות השכנים אפילו כשהקונים והשוכרים נחמדים בתחילה. וזה המוכר והמשכיר הראשון גורם לשכניו הפסד גדול ועוונו גדול מנשוא. ומי התיר לו? וגורם לאחרים למכור רכושם אחריו, לברוח מהמקום".

בין החותמים: הרב מרגלית מכרמיאל, הרב שיינין מאשדוד, הרב יעקב אדלשטיין מרמת השרון, הרב מרדכי נגארי ממעלה אדומים, הרב בסיס עזריה מראש העין, הרב שמואל דוד מעפולה, הרב משה ביגל ממיתר, הרב צוברי מגדרה, רב העיר נהריה הרב מייטליס, רב העיר קרית ים, הרב אברקי, הרב שלום צדוק רב העיר הרצליה, הרב הרצל מנצרת עילית, הרב זינגר מגבעת שמואל ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק