תיעוד מבפנים: הכבאים נגד השריפה

בריצה בין דליקה לשריפה - הכבאים שנלחמו באש מצאו גם זמן לתעד את האש הגדולה ביותר שראו בחייהם. צפו בתיעוד יוצא הדופן - תמונות של הכבאים עצמם, מתוך הלהבות

כך נראית המלחמה הסיזיפית בלהבות: רק היום, אחרי שהכבאים עזבו את חזית האש, הם מתפנים להראות לנו את התיעוד הפרטי שלהם מהמקומות שצוותי הצילום לא הורשו להגיע אליהם. "אלו היו להבות בגובה של 30-40 מטרים, והייתה לנו בעיה של קווי מים שהתפוצצו", משחזר היום רובל עוז, משירותי כיבוי האש של גבעתיים.

את גודל המחדל של השעות הראשונות אפשר לראות בתמונות הללו. כבאי עומד לבדו בשטח עם זרנוק מים בודד. כשהבינו בשטח את גודל האסון, הזעיקו צוותי כיבוי מכל הארץ לכרמל. דודו הראל נשלח לעין הוד מאשקלון. הוא החליט לשלוף את המצלמה ולתעד את כל מה שראה בדרך. "מה שהיה שם זה פשוט קטסטרופה", הוא אומר היום. "הייתי חייב לתעד זאת".

המצלמה עוזרת להתגבר על המראות

דודו וענונו היה בדרכו ליישוב בית אורן. המצלמה שלו תיעדה כיצד השריפה באזור כילתה כל מה שנקרה בדרכה. "תפסתי את המצלמה, עמדתי על החומה וצילמתי את זה", הוא משחזר היום. "האש הגיעה לגובה של 100 מטרים, דילגה על רכס ועוד רכס ושרפה שמונה בתים במכה אחת".

כל הכבאים שהעבירו לנו את התיעוד האישי שלהם מהשריפה, סיפרו לנו כי היא מסייעת להם להתגבר על המראות הקשים. היא גורמת להם לעמוד מהצד ולהתבונן כאילו הם לא חלק מהאסון שגובה גם מהם מחיר נפשי כבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על חקירת השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

42 הרוגים באסון הכרמל

האש הכריעה את אהובה תומר

מדריך: מה יעשה מי שביתו נפגע?

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

בימים הקרובים: דוח חמור על שירותי הכבאות

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" מעל הכרמל

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח