טיסה בשמי הכרמל: יותר שחור מירוק

יממה אחרי השריפה הקשה שהשתוללה באזור הכרמל, כל שנותר הוא עדות קשה ללהבות הענק שכילו כל פינת חמד ירוקה. ממלון "יערות הכרמל", דרך בית אורן ועד אזור האוניברסיטה - הצבע השחור משתלט על הירוק. גם מהמטוס, בגובה קילומטר, מריחים את ריח השריפה הכבד

יממה לאחר השריפה הקשה שהשתוללה בכרמל, בשטח נותרה עדות ללהבות הענק שכיסו שטח אדיר בכרמל. יצאנו לטיסה בשמי הכרמל, שספג מכה קשה ואשר יהיה זקוק לשיקום ארוך שייקח שנים רבות.

רוב האזורים ממערב ומדרום למלון "יערות הכרמל" פשוט שחורים ומפויחים. כך גם באזורים השוכנים ממערב לקיבוץ בית אורן. בקיבוץ עצמו נותרו מעט מאוד אזורים ירוקים. גם מהמטוס, בגובה קילומטר, מריחים את ריח השריפה הכבד.

באזור האוניברסיטה עדיין אפשר לראות הרבה מאוד ירוק, אך מדרום לה האש כילתה אזורים רבים. כך גם באשר לאזור עוספיא - מוקד השריפה והמקום בו היא החלה. בעוד השמש שוקעת, על רכס הכרמל אפשר לראות את אורות חיפה וטירת הכרמל - מה שמייצג את הניסיון לחזור לשגרה, אחרי הכל ואת הניסיון להמשיך הלאה למרות האסון הכבד.

הערכה ראשונית של הנזק: כ-200 מיליון שקלים

על פי הערכות ראשוניות, הנזק ליישובים ולרכוש עומד על 150-200 מיליוני שקלים. ביישוב בית אורן נשרפו 49 בתים, 8 גני ילדים ובית הארחה אחד. בעין הוד נפגעו באופן קשה 20 יחידות דיור ו-20 נוספות נפגעו באופן חלקי.

בכפר הנוער ימין אורד האש הותירה 10 מבנים הרוסים ותשעה מבנים נוספים נהרסו באופן חלקי. ביישוב עוספייה, שבו החלה השריפה, נפגעו 10 מבנים כתוצאה מפיח ועשן.

35 כלי טיס נאבקו באש המשתוללת ברכס הכרמל, שכילתה כבר יותר מ-50 אלף דונמים וארבעה מיליון עצים. לאורך כל היום, מלבד ה"סופר טנקר", מטוס הכיבוי הגדול מארצות הברית, עבדו מסביב לשעון 23 כלי טיס נוספים מחו"ל. לדברי מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן, מטוסי ומסוקי הכיבוי ביצעו יותר מ-400 גיחות. בסך הכל הטייסים השתמשו בכ-200 טונות של חומרים מעכבי שריפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על חקירת השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

42 הרוגים באסון הכרמל

האש הכריעה את אהובה תומר

מדריך: מה יעשה מי שביתו נפגע?

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

בימים הקרובים: דוח חמור על שירותי הכבאות

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" מעל הכרמל

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח