נהג האוטובוס שנהרג יצורף לשב"ס לאחר מותו

יום לאחר שהובא למנוחות דוד נבון ז"ל, נהג האוטובוס שנספה בשריפה, הורה השר אהרונוביץ' לבחון את האפשרות לצרף אותו כאיש מילואים לשב"ס. במהלך דיון החירום במליאת הכנסת על האסון הענק ספד השר לקורבנות בהתרגשות: "הייתם גיבורים - וגיבורים תישארו"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הורה הבוקר לאנשיו לבדוק את האפשרות לצרף לשורות השב"ס כאיש מילואים את דוד נבון ז"ל, נהג האוטובוס שהסיע את 36 הצוערים לסייע בפינוי כלא דמון ונלכד אף הוא בין הלהבות הקטלניות.

אתמול הובא דוד בן ה-48 למנוחות. הוא הניח אחריו אשה ושני ילדים. רק ביום רביעי הוא הדליק נר ראשון של חנוכה עם בני משפחתו, וחגג עם בתו הבכורה, מיטל את יום הולדתה ה-23.

דוד היה מוותיקי חברת מאיה טורס. חבריו לעבודה מספרים עליו שהיה נדיר בטוב לבו, שנהג תמיד לצחוק ולהשרות ממזגו הנעים על הסובבים אותו. הוא עבד בחברה בתשע השנים האחרונות, במהלכן הסיע חיילים רבים לבסיסים ברחבי הארץ. ביום חמישי האחרון הוא היה ביום חופש, אולם הוזעק ע"י השב"ס כדי להסיע את הצוערים לכלא דמון - ובדרך מצא את מותו בשריפה.

חברו של דוד, מאיר יור, מספר שבמהלך מלחמת לבנון השנייה דוד ישן במשך שבועות בתא המטען, בין הסעת חיילים אחת לשנייה. מאיר קובל על כך שזכרונו של דוד נשכח בדיווחים על קורבנות האסון: "שכחו את דוד, התקשורת נזכרת בנהגים רק כשהם אחראים לתאונות, אז הנהג הופך לגיבור הטרגדיה כשכולם מפשפשים בהיסטוריה שלו ומחפשים להלביש עליו דברים".

מאיר היה זה שניסה לאתר את דוד מיד עם הדיווח הראשון על כך שאבד הקשר עם אוטובוס של החברה שנכנס למלכודת אש: "בדיוק הסעתי תיירים באזור הר בנטל כששמעתי שהשריפה יוצאת משליטה" נזכר מאיר, כמה דקות לאחר מכן התקשר אלי חבר אחר וסיפר שאבד הקשר אם האוטובוס של דוד. ידעתי שהוא זה שמסיע את אנשי השב"ס לכלא דמון והרגשתי שקרה משהו רע. ניסיתי להתקשר אליו אבל הוא לא היה זמין". 

"גיבורים הייתם - וגיבורים תישארו"

אהרונוביץ' הודיע על הכוונה לגייס את נהג האוטובוס לשב"ס במהלך מליאת הכנסת המיוחדת בנושא אסון השריפה בכרמל, שנפתחה בדקת דומייה והקראת שמות 42 הקורבנות. "אתם, לוחמי זרועות הביטחון של המדינה, מטובי בניה ולוחמי הארץ הזו", ספד להם השר, "המצפן האנושי של העם".

"גיבורים הייתם וגיבורים תישארו", הוסיף אהרונוביץ' בהתרגשות. "נדאג להנציח אותכם ואת שמכם כדי שהדורות הבאים יזכרו את חבורת זכי הנפש שמסרו את נפשם כדי להציל אחרים", הבטיח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון בכרמל - סיקור הסיפורים האישיים:

אמא של אלעד הסיעה אותו לשריפה הקטלנית

תיעוד מצמרר: האוטובוס עולה בלהבות

אביו של הכבאי שנספה: "שלחו את הבן שלי להתאבד"

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התיעוד האחרון של הקורס שנספה

סיפורו של נהג האוטובוס שנלכד באש

ערן ביקש לצלם את יום ההולדת של בתו

בעלה של טופז: היא הייתה האור של חיי

 הסיפורים האישיים של ההרוגים בשריפה