בן זוגה של אהובה תומר: "האהבה הראשונה שלה הייתה המשטרה"

הכניסה לבית החולים רמב"ם בחיפה התמלאה היום שוטרים בוכיים, לאחר שהתקבלה הידיעה המרה על מותה של תנ"צ אהובה תומר, מפקדת תחנת חיפה, שנכוותה אנושות באסון הכרמל. "איבדנו אישה גדולה", אמר בדמעות בן זוגה, דני רוזן. "היא רצה ראשונה לתוך האש". צפו בדבריו

אבל כבד ירד היום על משפחתה של תנ"צ אהובה תומר ועל מכריה וחבריה ממשטרת ישראל, עם ההודעה על פטירתה בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר 4 ימי מאבק ארוכים.

דני רוזן, בן זוגה של אהובה, נשא היום דברים בשיתוף עם הרופאים שטיפלו במפקדת תחנת חיפה שנכוותה אנושות - ומתה מפצעיה. "אני לא מורגל במסיבות עיתונאים. אני גם לא מורגל לדבר על אהובה בלשון עבר", פתח את דבריו.

"אני חי עם אהובה קרוב ל-20 שנה אבל אני חי בצידה, כי האהבה הראשונה שלה זו משטרת ישראל", אמר רוזן. "אני חושב שכל מי שהיה לו איזשהו קשר איתה ידע עד כמה חשובה לה העבודה הזו ודווקא בגלל שחשובה הייתה לה העבודה, היא ביצעה אותה כפי שביצעה ורצה ראשונה לתוך האש".

"איבדנו אישה גדולה"

הוא המשיך בכאב: "ברור לי שלא כל אחד היה עושה את מה שהיא עשתה. אני מאוד מעריך את מה שהיא עשתה, מאוד מוקיר את כל פועלה ומאחר ואני מלווה אותה גם בתקופות הקלות וגם בקשות אני יודע גם מה משטרת ישראל מהווה עבורה. הרבה יותר מבית. בית חם, תומך, שתמך בנו לכל אורך הדרך וגם בימים האלה".

"לא צריך לציין, זה ברור מאליו, שרוני עטיה, מפקד המרחב ושמעון קורן, מפקד המחוז, תמכו ועודדו אותה בכל דבר ודבר", הוסיף רוזן. "עצם העובדה שהיא קיבלה מהם את התמיכה המוסרית והמקצועית אפשר לה לתפקד ולעשות את התפקידים כפי שעשתה".

הוא סיכם בדמעות, "לי יהיה קשה מאוד בלעדיה, ואני בטוח שגם לאחרים. אנחנו איבדנו אישה גדולה. ולא נותר לי אלא לקוות שהחיים במשטרה אחריה יהיו אותם חיים, כפי שהייתה רוצה לראות את המשטרה וברור לי שכך ייעשה".

מפקד המרחב: "שוטרת בכל רמ"ח איבריה"

מפקד המרחב תנ"צ רוני עטיה אמר במסיבת העיתונאים כי "משטרת ישראל כולה מרכינה ראש. מפקדים, שומרים וכל מי שנמצא פה ליד אהובה במשך הימים האחרונים. הייתי האחרון שראה את אהובה לפני שנכנסה לתופת. אהובה עשתה זאת כדי להציל חיים. זה מה שליווה את אהובה לאורך כל שנות היכרותי איתה. אומץ, נחישות, שוטרת בכל רמ"ח איבריה".

תנ"צ אהובה תומר, שנפטרה הבוקר בגיל 53, תובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. ההיא ההרוגה ה-42 באסון השריפה בכרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

42 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון