נהרג בשריפה והשאיר אחריו 5 ילדים יתומים

אחד מההרוגים באסון האוטובוס ביום חמישי הוא הרב אוריאל מלכה, שהיה בן 32 במותו. מלכה השאיר אחריו 5 ילדים, שהגדולה בהם בת 9. במהלך חייו, הספיק מלכה לשרת בסיירת צנחנים, להיות קצין ורב בצבא, לשרת במלחמת לבנון השנייה ולצאת לשליחות בת שנתיים בקנדה

הרב אוריאל מלכה, מהרוגי האוטובוס שנלכד בשריפה בכרמל ביום חמישי האחרון, הותיר אחריו חמישה ילדים במותו. מלכה בן ה-32 שירת ככלאי בכלא "אוהלי קידר" והיה אחד מהצוערים שנלכדו במלכודת האש בדרכם לסייע בחילוץ אסירים. הוא הובא למנוחות אמש בבית העלמין ביבנה.

חמשת ילדיו של מלכה, שהגדולה בהן היא בת תשע בלבד, עמדו ליד הקבר בהלווייתו ולא אמרו דבר. בין אם זה בגלל גילם הצעיר, או משום שההלם והכאב גדולים מדי, הם נותרו שקטים לאורך הלוויה ורק אמרו "אמן" כשצריך.

מעבר להיותו איש משפחה, מלכה היה גם רב קהילה. תלמידים רבים זוכרים את הרב ברחבי העולם. חברים, בני משפחה ותלמידים, הקימו לזכרו אתר אינטרנט ובו תמונות, סרטונים וחוויות של אנשים שהכירו את אוריאל בחייו.

"אני בדרך לחלץ יהודים"

על האוטובוס, בדרכו לטרגדיה שגדעה את חייו, שלח מלכה הודעת טקסט לעמיתו, הרב הראשי של שירות בתי הסוהר. "אני בדרך לחלץ יהודים", כתב מלכה בהודעה, "נהיה בקשר". הרב ספד למלכה בהלווייתו ואמר בדמעות: "נמשיך את הקשר של אוריאל בעולם הזה, ונעשה את כל הפעילות לזכרו".

מלכה גדל בעיר יבנה, למד בישיבה בשומרון ושירת בצבא בסיירת צנחנים. במהלך השירות, סיים קורס קציני רבנים צבאיים. כשחזר משליחותו בקנדה, השתקע עם משפחתו בשומרון, הצטרף לשב"ס ושירת בדרגת כלאי בבית הסוהר "אוהלי קידר". מלכה יצא לקורס של השב"ס, במטרה לקבל את הדרגה "רב-כלאי". בשל השתתפותו בקורס הוא נכח באירוע האוטובוס שנלכד באש שגבה את חייהם של 41 בני אדם.

"הוא דאג כל הזמן לאחרים", סיפר אחיו דודי בהלווייתו, "הוא היה לוחם בסיירת צנחנים ובמהלך חייו הוא פגש את המוות מספר פעמים". האח הוסיף: "הוא תמיד היה מחזק אותי. תמיד היה מציף את המשפחה באנרגיות של תורה, מצוות והלכה".

אסון בכרמל - סיקור הסיפורים האישיים:

אמא של אלעד הסיעה אותו לשריפה הקטלנית

תיעוד מצמרר: האוטובוס עולה בלהבות

אביו של הכבאי שנספה: "שלחו את הבן שלי להתאבד"

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"

התיעוד האחרון של הקורס שנספה

סיפורו של נהג האוטובוס שנלכד באש

ערן ביקש לצלם את יום ההולדת של בתו

בעלה של טופז: היא הייתה האור של חיי

 הסיפורים האישיים של ההרוגים בשריפה