סיפורו של נהג האוטובוס שנלכד באש

דוד נבון היה נהג האוטובוס שהסיע את צוערי השב"ס לכלא דמון. הוא היה הראשון שראה לנגד עיניו את מלכודת האש תוקפת אותו ואת עשרות הצוערים שהוביל. היום הוא הובא למנוחות, וחבריו תוקפים: "נזכרים בנהג רק כשהוא אשם"

בצהריים הובא למנוחות דוד נבון, נהג האוטובוס שנלכד יחד עם צוערי השב"ס בתוך כדור האש. נבון, בן 48 במותו, הניח אחריו אשה ושני ילדים. רק ביום רביעי הדליק דוד נר ראשון של חנוכה עם בני משפחתו, וחגג עם בתו הבכורה, מיטל את יום הולדתה ה-23. 

דוד היה מוותיקי חברת מאיה טורס. חבריו לעבודה מספרים עליו שהיה נדיר בטוב ליבו, שנהג תמיד לצחוק ולהשרות ממזגו הנעים על הסובבים אותו. הוא עבד בחברה בתשע השנים האחרונות, במהלכן הסיע חיילים רבים לבסיסים ברחבי הארץ.

"התקשורת נזכרת בנהגים רק כשהם אחראים לתאונות"

חברו, מאיר יור, מספר שבמהלך מלחמת לבנון השנייה דוד ישן במשך שבועות בתא המטען, בין הסעת חיילים אחת לשנייה. מאיר קובל על כך שזכרונו של דוד נשכח בדיווחים על קורבנות האסון: "שכחו את דוד, התקשורת נזכרת בנהגים רק כשהם אחראים לתאונות, אז הנהג הופך לגיבור הטרגדיה כשכולם מפשפשים בהיסטוריה שלו ומחפשים להלביש עליו דברים".

מאיר היה זה שניסה לאתר את דוד מיד עם הדיווח הראשון על כך שאבד הקשר עם אוטובוס של החברה שנכנס למלכודת אש: "בדיוק הסעתי תיירים באזור הר בנטל כששמעתי שהשריפה יוצאת משליטה" נזכר מאיר, כמה דקות לאחר מכן התקשר אלי חבר אחר וסיפר שאבד הקשר אם האוטובוס של דוד. ידעתי שהוא זה שמסיע את אנשי השב"ס לכלא דמון והרגשתי שקרה משהו רע. ניסיתי להתקשר אליו אבל הוא לא היה זמין". 

הרגעים האחרונים של נוסעי האוטובוס

הרגעים האחרונים של דוד תועדו על ידי דן אמיר, תושב קיבוץ בית אורן. אמיר הבחין בעדשת המצלמה באוטובוס של דוד מתקרב, ותיעד מרחוק רגע אחר רגע, את האש המתקרבת לאוטובוס הצוערים והופכת למלכודת מוות.  התמונות מנציחות את רגעי הזוועה ואת קירות האש שהפכו מלכודת מוות ל-41 בני אדם

באחת התמונות ניתן לראות את אוטובוס הצוערים על כביש בית אורן, כשהאש מתקרבת לעברו. באותה התמונה גם רואים את רכבם של קציני המשטרה תנ"צ ליאור בוקר וסנ"צ איציק מלינה, שמנסים לפנות אחורה בניסיון להימלט מהאש. בתמונה השנייה, שצולמה מספר שניות לאחר מכן, כבר ניתן לראות האוטובוס ואת רכב המשטרה נלכדים בין קירות האש.

האסון בכרמל - הסיפורים האישיים:

אמא של אלעד הסיעה אותו לשריפה הקטלנית

תיעוד מצמרר: האוטובוס עולה בלהבות

אביו של הכבאי שנספה: "שלחו את הבן שלי להתאבד"

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

התיעוד האחרון של הקורס שנספה

סיפורו של נהג האוטובוס שנלכד באש

ערן ביקש לצלם את יום ההולדת של בתו

בעלה של טופז: היא הייתה האור של חיי

 הסיפורים האישיים של ההרוגים בשריפה