"כל העם יזכור את השם של אלעד"

ביום חמישי, כששמע אלעד ריבן בן ה-16 על השריפה שמשתוללת בכרמל - הוא לא היסס. הכבאי המתנדב ביקש מאמו להביא לו את המדים, רץ לתוך האש כדי לחלץ את הלכודים - ולא חזר. היום הובא אלעד למנוחות. "הוא נפל צעיר כל כך, לפני שהספיק להגשים את חלומותיו. אבל אל תטעו - כל העם יזכור את שמו", ספד לו שר החינוך

בבית העלמין בנשר הובא בצהריים למנוחת עולמים אלעד ריבן, הכבאי המתנדב בן ה-16 מחיפה, שנספה כשניסה לחלץ את הסוהרים ממלכודת האש בשריפת הענק בכרמל.

"אלעד חי חיים קצרים", ספד לו שר החינוך גדעון סער, "הוא נפל צעיר כל כך, לפני שהספיק להגשים את חלומותיו. אבל אל תטעו - כל העם יזכור את שמו. מקצה הארץ ועד קצה יינשא שמו ביראת קודש, בהערצה.

"אנו שמאמינים שלחיי אדם יש משמעות, נבין שכל מי שזכה להכירו, להיות חברו, להיות בן כיתתו - זכה במשהו מאוד מיוחד. סיפור גבורתו יהיה שנים רבות מקור להשראה שעליו יחונכו בישראל. נישבע לזכור את הגבורה של אלעד, את אהבת האדם שבו, את המופת שהציב - ומי יתן שנהיה ראויים לזכרו, לקורבנו".

למרות הטרגדיה, קרא השר לחבריו של אלעד להמשיך בדרכו ושיבח את רוח ההתנדבות של הנוער הישראל. "אין כמותו בעולם", הדגיש סער, "הוא מוכן לאתגרים. הוא מוכן לתת מעצמו. הנוער הזה אינו פחות טוב מהדורות הקודמים. נהפוך הוא. הנוער הזה טוב מאיתנו. הילדים שלנו נבונים יותר, מסורים יותר, הם מוכנים למסור את הנפש למען הזולת".

"אלעד, חבריך קראו לך נער עם נשמה יתירה, היום אני יכול להגיד- אתה הנשמה היתירה של עמנו. נפלת ללא מדים אבל כחייל אמיץ ונועז. פניך יחרתו כפני גיבור במלוא מובן המילה. צביה ואמיל, בשם העם כולו, בשם מדינת ישראל אני יודע שזה קשה לשמוע אבל אני חייב להגיד- הנער ירש את אשר הורשתם לו- מורשת ברורה של אבירות. כולנו מלאי דמעה אבל גם מלאי הערצה, לכם ולבן הנפלא שלא ישכח לעולם."

גם נשיא המדינה שמעון פרס נשא דברים לזכרו של הנער. "אלעד, חבריך קראו לך נער עם נשמה יתירה, היום אני יכול להגיד- אתה הנשמה היתירה של עמנו. נפלת ללא מדים אבל כחייל אמיץ ונועז. פניך יחרתו כפני גיבור במלוא מובן המילה", ספד הנשיא.

פרס פנה להוריו של אלעד, צביה ואמיל ואמר להם: "הנער ירש את אשר הורשתם לו - מורשת ברורה של אבירות. כולנו מלאי דמעה אבל גם מלאי הערצה, לכם ולבן הנפלא שלא ישכח לעולם."

"אלעד כבר לא יחזור"

אלעד, התנדב למכבי האש במסגרת פרויקט "מחויבות אישית". בסרטון האחרון שבו צולם הוא נראה יחד עם חבריו בתרגיל כיבוי אש, תרגיל שהפך למציאות קטלנית. "אנחנו באימון קיץ לקראת העונה הכי עמוסה בשנה. אנחנו אולי מחויבים לעשות רק 60 שעות, אבל ממשיכי כמה שיותר ונהנים מכל רגע", אומרים אלעד וחבריו בסרטון.

"אלעד היה ילד טוב לב ותמיד רצה לעזור לכל מי שהייתה לו בעיה, לא דאגנו, זה הרי אלעד וידענו שהוא יהיה בסדר ", סיפר לחדשות 2 חברו בר אשכנזי.

אך כאשר התקשרו מבית הספר וכינסו את התלמידים ברחבה הראשית, הבין בר שמשהו לו בסדר. "המחנכת אמרה לי שיש חשש כבד לחייו וכשכולם הגיעו לבית הספר הם בכו והיו בשוק", נזכר בר ומשחזר את הרגע הנורא: "מנהל בית הספר רון כיתרי הסביר לנו שאלעד כבר לא יחזור".   

צפו במפת התפשטות האש - מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש