שיפור קל במצבה של מפקדת משטרת חיפה

למרות התייצבות קלה, מצבה של נצ"מ אהובה תומר עדיין מוגדר קריטי ועדיין נשקפת סכנה לחייה. נוסף לאהובה, מאושפזים בבית החולים רמב"ם איש שב"ס וכבאי, שניהם במצב קשה. מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ברמב"ם, ד"ר ירון בר לביא, סיפר לחדשות 2: "אהובה סובלת מכוויות נרחבות, היא עדיין מחוסרת הכרה עם פגיעה מערכתית"

בבית החולים רמב"ם בחיפה עדיין מאושפזים שלושה פצועים קשה מהשריפה בכרמל. הבוקר דווח על שיפור קל במצבה של מפקדת משטרת חיפה, נצ"מ אהובה תומר, בעקבות התייצבות נוספת במדדים - אך מצבה עדיין מוגדר קריטי וסכנה נשקפת לחייה.

בני משפחתה של תומר, השוהים כל העת מחוץ לחדרה, מעודכנים באופן שוטף על ידי רופאי המחלקה. ד"ר ירון בר לביא, מנהל טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "אהובה תומר עברה לילה קשה, לקראת הבוקר הייתה התייצבות קלה במצבה. היא עדיין מחוסרת הכרה עם פגיעה מערכתית, היא נזקקת לדיאליזה ולתמיכה בלחץ הדם".

ד"ר בר לביא הוסיף כי תומר סובלת מכוויות נרחבות. "בבדיקות שנעשו הבוקר יש שיפור קל בתפקוד המוחי שלה, ואנחנו קצת יותר מעודדים. חששנו שהמצב הרבה יותר קשה. היא עדיין מוגדרת במצב קריטי עם סכנת חיים", לדברי הרופא.

במקביל, ממשיכים הרופאים לטפל באיש שירות בתי הסוהר שנפצע קשה מאוד, ובכבאי שפצוע קשה, ומצבו התייצב.

ד"ר בר לביא הוסיף פרטים: "יש לנו סוהר עם כוויות על פני 90% משטח גופו, הוא סובל משאיפת עשן ופגיעה כליתית, אך הוא יציב. היום הוא יעבור את ההתחלה של הטיפול בכוויות שלו, לאחר שעבר את כל טיפולי ההחיאה והתייצב, הוא צפוי להתחיל את השתלות העור היום. כמו כן יש לנו כבאי שעבר תהליך ניתוחי אתמול וצפוי לעבור היום השתלת עור, ואם הכל יעבור בשלום הוא צפוי להבריא, זה יקח שבועות עד חודשים. הוא עדיין מוגדר במצב קשה, אך אם לא יהיו סיבוכים וזיהומים הוא אמור להבריא".

"כל הפצועים קיבלו טיפול רפואי מאוד מורכב, הם מטופלים על ידי צוות גדול ומקצועי שמטפל בהם 24 שעות, יש לנו יכולות משוכללות בטיפול בכוויות ולכן הצלחנו לייצב את מצבם. כשהן יחלימו נוכל לדבר על נס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 תיעוד: תומר מדברת דקות לפני פציעתה

דקות לפני יציאתה למוקד האש, דיברה נצ"מ תומר למצלמות חדשות 2. "אני מסתכלת על השריפה, ופשוט כואב הלב על הכרמל", אמרה.אחר כך נסעה לכביש הגישה לקיבוץ בית אורן, ונקלעה למלכודת האש. היא ניסתה להסתובב לאחור, אבל האש סגרה עליה מאחור ומנעה ממנה להימלט.

יחד איתה הגיעו לזירה תנ"צ ליאור בוקר, קצין אגף המבצעים של המחוז הצפוני וסנ"צ איציק מלינה, קצין אגף קהילה משטרה במרחב חוף, הם לא שרדו את האש הקטלנית.

האסון בכרמל - כותרות אחרונות:

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עד ראייה: "ניתן היה למנוע את אסון האוטובוס"

מסע בעקבות קציני המשטרה שנהרגו באסון

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון