אמא של אלעד הסיעה אותו לשריפה הקטלנית

היום מובא למנוחות אלעד ריבן בן ה-16, שנספה ביום חמישי באסון השריפה בכרמל. אלעד, שרק לפני חודש חגג יום הולדת 16, ניסה להציל את חיי הסוהרים שנלכדו במלכודת האיש - ונהרג בעצמו. האם צביה מספרת בכאב: "הוא רץ להציל חיים ואיבד את חייו"

בבית העלמין בנשר יובא למנוחות היום בשעה 13:00 אלעד ריבן. אלעד בן ה-16, כבאי מתנדב, שמע על השריפה בבית הספר הריאלי בחיפה, התקשר לאמו וביקש ממנה להביא לו את בגדי הכיבוי ולהסיעו לאזור דליקת הענק.

אמו צביה הביאה אותו עד לכניסה לחפ"ק. בשעה 14:00 עוד הספיק לעדכן את אמו שהוא יוצא לשטח, זאת היתה השיחה אחרונה שלהם. "הוא היה ילד גיבור, אלעד רץ אל האש כדי להציל חיי אדם, ואיבד את חייו", ספדה לו צביה.

אלעד היה בן יחיד להוריו, אמיל וצביה, שביקשה להשמיע לזכרו את השיר 'תשמור על העולם ילד' של דוד ד'אור. בחדרו עדיין תלויים עדיין הבלונים שקיבל ליום הולדת 16 שחגג רק לפני חודש, על שולחנו מונח המבחן האחרון בפיזיקה שבו קיבל ציון 95.

אלעד, התנדב למכבי האש במסגרת פרויקט "מחויבות אישית". בסרטון האחרון שבו צולם הוא נראה יחד עם חבריו בתרגיל כיבוי אש, תרגיל שהפך למציאות קטלנית. "אנחנו באימון קיץ לקראת העונה הכי עמוסה בשנה. אנחנו אולי מחויבים לעשות רק 60 שעות, אבל ממשיכי כמה שיותר ונהנים מכל רגע", אומרים אלעד וחבריו בסרטון.

"אלעד כבר לא יחזור"

"אלעד היה ילד טוב לב ותמיד רצה לעזור לכל מי שהייתה לו בעיה, לא דאגנו, זה הרי אלעד וידענו שהוא יהיה בסדר ", סיפר לחדשות 2 חברו בר אשכנזי.

אך כאשר התקשרו מבית הספר וכינסו את התלמידים ברחבה הראשית, הבין בר שמשהו לו בסדר. "המחנכת אמרה לי שיש חשש כבד לחייו וכשכולם הגיעו לבית הספר הם בכו והיו בשוק", נזכר בר ומשחזר את הרגע הנורא: "מנהל בית הספר רון כיתרי הסביר לנו שאלעד כבר לא יחזור".   

צפו במפת התפשטות האש - מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש