"הם פשוט נסעו עם האוטו ישר ללב הסכנה"

בסוף השבוע זוהו גופותיהם של תת-ניצב ליאור בוקר, קצין המבצעים של המחוז הצפוני, ושל סגן-ניצב יצחק מלינה, קצין התנועה של משטרת חיפה, שנהרגו בניסיון לחלץ את הסוהרים. בני משפחותיהם מספרים היום כי למרות תפקידיהם הבכירים, הם היו תמיד הראשונים להגיע ולעזור

הקצינים שנהרגו בניסיון להציל את אוטובוס הסוהרים: תנ"צ ליאור בוקר וסנ"צ יצחק מלינה הם קציני המשטרה הבכירים ביותר שנהרגו באסון השריפה בכרמל. משפחותיהם מתקשות להאמין, וגם החיבוק של השוטרים שנשארו בחיים לא מצליח לנחם.

עד אתמול הם עוד נחשבו לנעדרים לאחר שדהרו ראשונים אל תוך האש בניסיון לחלץ את הסוהרים באוטובוס הלכוד. "התחילו לרוץ כל מיני שמועות והטלפון לא היה זמין", סיפר רוני בוקר, אחיו של תנ"צ ליאור בוקר. "אחרי שראינו את התמונות בטלוויזיה הבנו שזה לא הולך להיגמר טוב" הוא מוסיף בכאב.

"הוא פשוט נסע עם האוטו שלו אל לב הסכנה ואיבד את חייו כדי להציל אחרים", סיפרה רעייתו נאווה. ליאור בוקר הותיר אחריו אישה וחמש בנות. במשפחתו שבכרכור כבר ידעו את האמת ולא היו צריכים את התגית עם שמו שנמצאה ליד האוטובוס המפויח. "זה ליאור, הוא לא חושב על עצמו וזה היה ברור שהוא ינסה לרוץ ולחלץ את כולם לפני עצמו", הוסיפה רעייתו.

"סיפרו לנו שהוא קצין חשוב, אבל הוא היה גם אבא נהדר"

"אמרו לנו כל הזמן שהוא קצין מאוד חשוב, אבל אין מילים לתאר איזה אבא הוא היה", סיפרו בנותיו על האב ששימש כקצין המבצעים של המחוז הצפוני של המשטרה. "כולם ידעו שאנחנו הנסיכות שלו והוא עוזב בשבילנו הכל, גם באמצע ישיבה", הן הוסיפו בעצב.

תנ"צ ליאור בוקר וסנ"צ יצחק מלינה, קצין התנועה של משטרת חיפה, נסעו יחד עם המפקדת שלהם אהובה תומר לפני אוטובוס הסוהרים. כשראו את התופת הם היו הראשונים שנחלצו לסייע. "אותו הדבר קרה גם לפני שלוש שנים כשהוא כמעט נהרג בניסיון להציל קשישה מטביעה באזור ואדי ערה", סיפרה אשתו.

"אולי יכולתי להציל אותו"

החיידק המשטרתי כנראה זורם בדם של משפחת בוקר. האב יוסף הוא שוטר בדימוס ולו ולאשתו יש שני בנים נוספים שמשרתים כקצינים בכירים במחוז הצפוני. "כל הזמן הוא היה יושב עם מכשיר הקשר ונותן הוראות, גם כשהוא לא היה צריך. הוא אהב את העבודה", סיפר אביו יוסף.

"כשאני הייתי שוטר השתתפתי בשריפות, אבל לא כאלו ענקיות", סיפר האב יוסף. "אולי אם הייתי איתו הייתי יכול לעשות משהו ולהציל אותו אבל לצערי לא הייתי", הוא מסכם בצער.

"היינו בטוחים שהוא ישרוד"

תמונותיו של סנ"צ יצחק מלינה שודרו תדיר על מסכי הטלוויזיה ביום חמישי. הוא נראה בהם מכווין את התנועה ומנהל את האירוע במרץ. משפחתו ראתה את התמונות והייתה בטוחה שהוא ניצל. "אמרתי לכולם שאפשר להיות רגועים, אבל הוא לא הצליח לשרוד", סיפרה גיסתו שרון מלינה.

בוקר ומלינה חיו את התפקיד בכל שנייה מהיממה, הם היו מחויבים לו בכל גופם וכך גם מצאו את מותם.

האסון בכרמל - כותרות אחרונות:

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

המטוס הגדול בעולם מגיע לסייע

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש

הכירו את מטוס הכיבוי הרוסי הענק

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"

הישראלי הסקרן: מצלם ומפריע

כובתה האש במלון "יערות הכרמל"