"החיים שלנו עולים באש בגלל טמטום"

גילי בכר, תושב כפר האמנים עין-הוד, סיפר על מה שרואות עיניו: "רואים להבות, רואים חיים של כל כך הרבה אנשים יקרים שעולים באש מכוח חידלון וחוסר ישע של כל המערכות כאן". הוא סיכם ואמר: "בשביל אנשים מסוימים זו עוד שריפה – אבל בשבילנו זה החיים שלנו נשרפים"

חייהם של עשרות אלפים מתושבי אזור הכרמל השתנו מקצה אל קצה, אחרי יותר מ-40 שעות של שריפה המסרבת להיכנע למאמצי כוחות הכיבוי. בשעות הלילה שבין שישי לשבת החלה האש לתקוף גם את כפר האמנים עין הוד, מה שאילץ את התושבים להימלט מהמקום.

גילי בכר, תושב המקום, סיפר בריאיון לפנות בוקר ברשת ב' על מה שרואות עיניו: "רואים להבות, רואים חיים של כל כך הרבה אנשים יקרים שעולים באש מכוח חידלון וחוסר ישע של כל המערכות כאן".

גילי ממשיך לספר: "לא מחזה קל לראות את החיים שלנו עולים באש. התרענו, ביקשנו, אבל אף אחד לא ספר אותנו ולא ראה אותנו ממטר, ואנחנו סופגים את המחיר של הטימטום ואוזלת היד. אתם צריכים לראות את המחזה המחריד הזה".

אף אחד לא עוזר לנו

"זה כפר נדיר ביופיו בקנה מידה עולמי, של אנשים שאוהבים אותו בכל ליבם. זה טראגי בצורה שאין לי מילים", אמר גילי והמשיך: יש איתי חבורה גדולה של חברי עין הוד שחשבו שאפשר יהיה לשכנע את הכוחות לעזור לנו, אבל אף אחד לא עוזר לנו".

"בשביל אנשים מסוימים זו עוד שריפה - אבל בשבילנו זה החיים שלנו נשרפים", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהשריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק