מחבקים את תושבי הכרמל

תושבים מכל רחבי הארץ מציעים למשפחות מהצפון להתגורר בבתיהם, זאת לאחר שנאלצו להתפנות בשל התפשטות שריפת הענק שמשתוללת בכרמל. מספר ארגונים, ביניהם עיריית רמת השרון ומועצת יש"ע, הקימו מוקד מיוחד שיתאם בין המשפחות לבין האזרחים הטובים. בואו לעזור גם אתם

על רקע התוצאות הקשות של שריפת הענק היום בכרמל, בה נספו 40 צוערים בקורס קצינים של שירות בתי הסוהר, ובמקביל לפינויים של מאות תושבים ממספר ישובים ברחבי הצפון, מציעים הערב מספר גופים לקלוט את המשפחות מהצפון לבתיהם.

ברמת השרון הקימה העירייה מוקד חירום לאירוח משפחות מצפון הארץ, זאת בשיתוף עם רשת המתנ"סים העירונית ומערך ההתנדבות היישובי. ראש העירייה איציק רוכברגר הנחה את הגורמים המקצועיים להיערך ולעשות את כל התיאומים הנדרשים לקליטה מהירה של המשפחות - עוד במהלך הערב.

משפחות מחיפה ומהאזור שיירצו להתארח ברמת השרון מוזמנות להירשם במוקד העירוני של העירייה בטלפון 03-5483819.

גם במועצת יש"ע הקימו בשעות האחרונות מוקד מיוחד לקליטת משפחות שפונו מביתן בעקבות השריפה. במועצה עמלו בשעות האחרונות על הכנת והכשרת מספר מתחמי אירוע למשפחות באולפנת עפרה, באולפנת קדומים, בעלי ובמדרשות בעפרה ובשבי שומרון. מספרו של המוקד בבנימין שפועל 24 שעות ביממה הוא 02-9974106.

עיריית באר שבע הקימה גם היא מוקד סיוע, המציע לאזרחים שפונו מבתיהם מקום לישון ועזרה ראשונית. הטלפון ליצירת קשר עם המוקד הוא 08-6463777.

כתבתנו שרה ב"ק מוסרת כי ארגון הסיוע האזרחי "לב אחד" פתח מוקד טלפוני למתנדבים שמוכנים לסייע למפונים בטלפון 02-6755150/185/187.

מוקד מיוחד לעולים

גם אזרחים פרטיים פועלים מאז היוודע גודל האסון כדי לסייע לתושבי הצפון ולכוחות החילוץ שעומלים שעות ארוכות בניסיון להשתלט על הלהבות. כך למשל תושבים מכפר חסידים הגיעו עד בסמוך למקום עבודת הכבאים והביאו להם מזון ואספקה. גם למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט זורמות מאז שעות הערב פניות של אזרחים שמציעים לקלוט בביתם משפחות מהצפון שפונו מבתיהם.

במשרד לקליטת עלייה פתחו היום מוקד מיוחד לעולים בשפות שונות בטלפון 1255-08101010. למוקד יכולים להתקשר אנשים שמתקשים בעברית וחוששים לאור השריפה.

ברשת קלאב הוטל הודיעו הערב כי פינו כ-100 סוויטות לטובת משפחות המפונים בחיפה. "הוקם חפ"ק ברשת לצורך העניין. אנו מוכנים וערוכים לקלוט משפחות שפונו עוד הלילה למשך הימים הקרובים", אמר הערב דובר הרשת אבירם בלזר. "תושבים שבתיהם נשרפו ויופנו אלינו דרך משרד התיירות, עיריית חיפה ,החפ"ק באוניברסיטה ודרך המועצה האזורית חוף הכרמל, יוכלו להגיע עוד הלילה לסוויטות שלנו בקלאב הוטל בטבריה ובאילת ולהתארח בהן".

ישראל כולה מתגייסת למען המפונים

תושבי ישראל כולה מתגייסים למען תושבי הכרמל שנאלצו להתפנות מבתיהם עקב דליקת הענק שמכלה שטחים נרחבים ומאיימת על היישובים. למייל האדום של מערכת חדשות 2 הגיעו מאות פניות של אנשים המעוניינים לארח לסוף השבוע משפחות שפונו. גם צה"ל ופיקוד העורף הודיעו כי הם ערוכים לקליטת המפונים ב"ערי אוהלים" שיוקמו בתיאום עם הרשויות המקומיות.

משפחות המעוניינות לארח את תושבי הצפון, מוזמנות להשאיר את פרטיהן כתגובה לכתבה, או בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק

 רוצים לארח משפחה מהצפון? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

האסון בכרמל - המדריך המלא