צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

"הוכרז אירוע רב נפגעים באזור הכרמל", כך נשמע ברשת הקשר של "ארגון הצלה", דקות ספורות לאחר קבלת הדיווח על האוטובוס שעלה בלהבות בו נספו 40 צוערים מקורס סוהרים של שירות בתי הסוהר

בתיעוד נדיר שהגיע לידי חדשות 2, ניתן לשמוע את הדיווח הראשוני על האסון בו נהרגו 40 צוערים בקורס סוהרים של שירות בתי הסוהר, לאחר שלא הצליחו להימלט מהלהבות שפרצו ביער בית אורן.

זהו הדיווח המלא כפי שנשמע ברשת הקשר של "ארגון הצלה". "שימו לב: הוכרז אר"ן (אירוע רב נפגעים) באזור הכרמל, האזור המדויק הוא יער בית אורן. יש שריפה גדולה מאוד, ככל הנראה ישנו אוטובוס עם עשרות נוסעים שלכוד בלהבות".

דיווחים אחרונים ממוקד האסון:

40 בני אדם נהרגו ו-10 נוספים נפצעו, חלקם באורח קשה, בשריפת הענק המשתוללת מאז שעות הבוקר המאוחרות באזור חיפה. עד השעה 18:30 זוהו 22 מתוך 40 ההרוגים. קריאה לאזרחים לפנות את בתיהם הועברה לשכונת גולדה בחיפה, ושכונת ברוש בטירת הכרמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

21:00 - כ-10 שעות מפריצת האש - אבדה שליטה

בשעת ערב זו עדיין משתוללת השריפה בשלושה מוקדים מרכזיים של האש, בעין הוד, עין חוד וניר עציון.

מספר שעות לאחר הדליקה שפרצה על הכרמל, נדמה כי הטיפול באסון הגדול לא עומד בפני סיום. דובר שירותי הכבאות בחיפה, רשף חזי לוי, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי הוא אינו אופטימי לגבי המשך מאמצי הכיבוי ולגבי עתידו של קיבוץ בית אורן.

הופסקו פעולות הכיבוי מהאוויר - בגלל החשיכה

"נכון לעכשיו הופסקו פעולות הכיבוי מאוויר בשל החשיכה, וימשיכו בשעות הבוקר", אמר חזי לוי, "זאת במידה כמובן שחומרי הכיבוי יספיקו לנו - כרגע נראה שחומרי הכיבוי יאזלו עד למחר בשעות הבוקר". לוי הוסיף כי הכוחות בשטח מדווחים לו כי הדליקה יצאה משליטה, ולא ברור מתי יצליחו הכבאים להשתלט עליה. "את קיבוץ בית אורן אפשר להגדיר - לשעבר", ציין לוי.

"אני קורא לכל הכבאים במדינה לעזוב הכל, להתייצב בתחנות הכיבוי ולעלות לחיפה", סיכם רשף חזי לוי, "זהו אסון בסדר גודל שלא נראה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהשריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא