חג חנוכה חמישי בלי גלעד

שוב חנוכה בלי גלעד: משפחת שליט מדליקה את הנר הראשון של חג החנוכה במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים. את הטקס העברנו כאן בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט

משפחת שליט מציינת הערב חג חנוכה חמישי ללא גלעד, שעדיין נמצא בשבי חמאס. השנה תהיה זו הפעם הראשונה שהמשפחה, יחד עם חברים ותומכים אחרים, מדליקה את נר הראשון של החג במאהל מול בית ראש הממשלה בירושלים. את הדלקת הנרות העברנו כאן בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בטקס נואמים, בין היתר, נועם שליט, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ שאול מופז, ח"כ אורית נוקד וח"כ איתן כבל. כמו כן עשרות חניכי תנועת הנוער הלאומי הגיעו למקום לחזק את משפחת שליט.

לכבוד הטקס, הוכנה חנוכייה מיוחדת בצורת מגן דוד ועליה הכיתוב "גלעד שליט חי".  

ח"כ מופז אמר בטקס כי יש לשחרר את גלעד בכל מחיר. "באנו לכאן לומר כי שחרורו של גלעד אינו עניינה של משפחת שליט בלבד, צריכים לעשות את הכל ואם אין דרך אחרת יש לשלם את המחיר הכבד -  ישראל תוכל להתמודד עם כל מחבל רצחני".  מופז הוסיף כי "יש לצאת במסר ולצאת מהקיפאון המדיני גם במישור הפלסטיני והסורי".

"אני קורא לעם ישראל להדליק נר למען גלעד"

אביו של גלעד, נועם שליט נשא דברים בטקס. "אנו מזכירים לרה"מ נתניהו ולכל עם ישראל שגלעד בננו יושב בחשיכה כבר 4 שנים. הוא לא פוסטר או דמות רפאים אלא אדם חי הזועק מתוך החשיכה את זעקתו האילמת מעל 1,600 ימים ואין מי שיענה לו. מופקר בשבי בעזה על ידי מי ששלחו אותו ומתעלמים מקריאתו החרישית המהדהדת מתוך הבור בעזה".

"נתניהו, אל תתעלם מקריאות האזרחים שמבקרים במאהל מדי יום. הגיע הזמן לאחר מעל ארבע שנים, גלה מנהיגות, עשה מעשה, קבל את ההחלטות האמיצות על מנת להשיב למדינת ישראל את ערכי הרעות, הערבות ההדדית ואי הפקרת לוחמים בשדה הקרב. מנהיג שיתעלם מרצון העם לא יוכל להנהיגו לאורך זמן. אני קורא לכל עם ישראל בארץ ובעולם ולהדליק נר ראשון של חנוכה למען גלעד בננו ואחינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק