נתניה: צוללן בן 18 טבע למוות

בן 18 טבע למוות לאחר שיצא לצלילה חופשית בחוף "בלו ביי" בנתניה עם חבר נוסף. משאבד הקשר בין השניים, שב החבר לחוף והזעיק את כוחות ההצלה. פרמדיקים של מד"א שרון ביצעו בצעיר פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו

פעולות החייאה בטובע. ארכיון (חדשות 2)

טרגדיה בנתניה: צעיר בן 18, שיצא לצלילה חופשית עם חבר בחוף "בלו ביי", טבע למוות. חברו בן ה-30 שאיבד עימו קשר בעת הצלילה, שב לחוף לבדו והזעיק את כוחות המשטרה.

השיטור הימי בשיתוף עם מצילי עיריית נתניה סרקו אחר הצעיר, עד שלבסוף אותר על ידי המציל הראשי של העיר בקרקעית הים.

הצוללן נמשה מהמים כשהוא מחוסר הכרה. צוות מד"א שרון שהוזעק לחוף ביצע בצעיר פעולות החייאה ממושכות, אך לבסוף רופא נאלץ לקבוע את מותו.

נמצא בעומק 12 מטרים כשהוא מעורפל

עודד אחרק, המציל הראשי של עיריית נתניה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הייתי בחדר הכושר כשקיבלתי קריאה על כך שהצעיר נעדר. מיד אספתי מצילים נוספים, למרות שלא היינו במשמרת והגענו למקום. לקחנו ציוד צלילה והתחלנו לחפש אותו על סמך עדות חברו".

אחרק הדגיש שהנקודה שבה נמצא היא נקודה שבה צוללנים נוהגים לבצע צלילות. "לאחר מספר דקות מצאנו אותו שכוב על החול בעומק של 12 מטרים. להערכתי, נגמר לו החמצן והוא סבל מערפול, והמשקולות שנשא עליו השאירו אותו צמוד לקרקעית הים".

יחד עם מציל נוסף ניסו השניים להחיות את הצעיר, ומשם הוא הועבר לטיפול מגן דוד אדום שהמשיכו בניסיונות ההחייאה, אך למרבה הצער – ללא הצלחה. 

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק