פרשת בר-לב: אסף חפץ נגד דודי כהן

חקירת פרשת ניצב אורי בר-לב אמורה להסתיים עוד השבוע, ומיד אחר כך צפוי השר לביטחון פנים להודיע מי יהיה המפכ"ל הבא. בינתיים, המפכ"ל לשעבר אסף חפץ תוקף את התנהלותו של המפכ"ל הנוכחי דודי כהן בפרשה. "אין לי ספק שגרמו לכך שאורלי תגיש תלונה", הוא אומר

על רקע סערת ניצב אורי בר-לב ופרשת ההטרדות המיניות, נפתחת הערב חזית נוספת מול מפכ"ל המשטרה דודי כהן, הפעם ממקור מאוד לא צפוי - המפכ"ל לשעבר אסף חפץ. בריאיון לחדשות סוף השבוע אומר חפץ: "יש לחקור את המפכ"ל על התנהלותו בפרשה וייתכן שהוא אף מעורב בה אישית".

לחפץ אין ספק שמפכ"ל המשטרה הוא ש"בישל" את הפרשה שסיבכה את בר-לב. "ברגע שנודע למפכ"ל שאורי בר-לב הוא המועמד האמיתי, לא היה ספק שישלפו את כל מה שאפשר", אמר היום חפץ בתכנית "פגוש את העיתונות". "אורלי סיפרה את זה גם לחגי וגם לדודי. אין לי ספק שהם גרמו לכך שהיא תגיש תלונה", קבע חפץ.

בינתיים, יש מי שטוען שבר-לב מעולם לא היה מועמד לתפקיד המפכ"ל, ושלחשיפת הפרשה אין לכך קשר. בכל אופן, טוען חפץ, אין לכך משמעות. "כרגע יש לאורי בעיות אחרות. הוא לא רוצה להתעסק בלכלוך הזה, אלא בעיקר לנקות את שמו", הוא מספר.

במחלקה לחקירות שוטרים כבר הצהירו שברצונם לסיים את הפרשה עוד השבוע. בינתיים, מתמקדת החקירה בתלונתה של מ' על אונס. למרות שלגרסתה יש עדות אחת תומכת, התיק הזה עדיין מוגדר כבעייתי. במקרה של ד"ר אורלי אינס-קניג, לעומת זאת, עומדת החקירה כבר בפני סיום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק