רצתה לטגן סופגניות ושרפה כליל את ביתה

כהנת הבישול אסנת לסטר המתגוררת בישוב פוריה עלית לא האמינה שטיגון סופגניות יעלה לה במקום מגוריה. בזמן שתיכננה לטגן סופגניות לקראת החג גלש לפתע השמן הרותח והבעיר במהרה את ביתה המפואר. "חשוב להחזיק מטף", היא אומרת לאחר האירוע

סופגניות מסוכנות להכנה? ארכיון (חדשות 2)

מחכה לנס חנוכה: תאונה קשה אירעה שלשום בביתה של השפית מוכרת מצפון הארץ. בזמן שניסתה לטגן סופגניות לקראת החג המתקרב, שמן רותח שבעבע מהסיר שרף לחלוטין את ביתה המפואר ביישוב פוריה-עלית.

כהנת הבישול אסנת לסטר עוד מתקשה לעכל את גודל הנזק. "במסגרת התכנית שלי ברדיו אני מכינה את המאזינים לקראת בישולי החנוכה, והחלטתי למדוד כמה זמן לוקח לטגן סופגניות", היא מספרת ל"ידיעות אחרונות".

"מילאתי את הסיר בשמן והדלקתי את האש", היא משחזרת ומוסיפה: "ייתכן שמילאתי את הסיר יתר על המידה כי פתאום השמן התחיל לבעבע ולרתוח במהירות ואז החל לגלוש מהסיר".

"חשוב להחזיק מטף"

לדברי לסטר, מרגע זה לא עבר זמן רב עד שהלהבות התפשטו ברחבי המטבח המפואר שלה. לדבריה, היא הבינה שהעשן מתפזר בכל הבית, אך החשמל בבית קרס והיא לא הצליחה להזעיק בזמן את מכבי האש.

שכנים שהבחינו באש הם אלו ששכל הנראה יצרו קשר עם כוחות הכיבוי שהגיעו למקום, אך עד שהגיעו נזק גדול נגרם לבית. הקומה הראשונה של הבית נשרפה כליל והקומה השניה כמעט נשרפה גם היא לחלוטין.

בעקבות התאונה לסטר ממליצה לכל אדם להחזיק במטבחו מטף כיבוי אש תקין ובתוקף, ובזמן הכנת סופגניות להקפיד לא למלא את הסיר יתר על המידה. "חשוב להבין שברגע ששיר השמן רותח ומבעבע זה כבר יכול להיות מאוחר מידי", היא מבהירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק