כך סוחטים בעלי מחסנים את המסתננים מאפריקה: כוך עם 10 אנשים - תמורת 1,000 שקל בחודש

קהילת המסתננים מאפריקה פתחה את שעריה בפני חדשות 2 וחשפה את מצבה העגום. מצד אחד יש מי שקורא שלא להשכיר להם דירות ומנגד בעלי נכסים מוזנחים, שאינם ראויים למגורי אדם - מנצלים את מצוקתם ועושים על גבם קופה. עשרה פליטים בכל חדרון, תמורת אלף שקלים בחודש כל אחד - כך סוחטים בעלי מחסנים את המסתננים מאפריקה

אין סוף לניצול: בעל כוך מוזנח בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב מלין משפחות של פליטים מאריתריאה וסודן בתנאים של בעלי חיים וגובה מהם על כך אלפי שקלים בחודש.

כשרואים את המתחם קשה להאמין שמתגוררים בו אנשים. חנויות הנעליים הפכו לבתיהם של העובדים הזרים ועל כל דלת רשום מחירו של הכוך - כ-1,400 שקלים בחודש. כדי לעמוד בתשלום המופקע, ישנים בו עשרה אנשים בלילה.

"המסר שלא להשכיר דירות בא מלמעלה, בא מרבנים, משר הפנים", מדגיש רן כהן מארגון "רופאים לזכויות אדם" ומוסיף: "מצד שני, עסקי הנדל"ן פורחים כי אנשים צריכים לחיות ומוכנים לשלם מחיר כבד בשביל זה".

בעל הנכס, שלא נראה שאכפת לו מתנאיה המחיה במקום שכבר קיבל את הכינוי "אפריקה הקטנה", מצליח לגרוף 14,000 אלף שקלים בחודש על חשבונם של הפליטים. בינתיים, לאלו שיש עוד פחות אמצעים - בגינת לוינסקי השהייה והשינה חינם. למרות זאת, הפליטים מבקשים רק דבר אחד: "תנו לנו לצאת מישראל לכל מקום, רק לא חזרה לסודן".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק